Gå til innhold

Regntøy til førsteklassingen!!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Datteren vår trenger sårt nytt regntøy, men jeg sliter jo helsa av meg for å finne det! Hun synes de knallrosa med prikker/jordbær o.l. på er litt "barnslige", og dessuten så har jeg heller ikke funnet i hennes størrelse (hun må ha 128).

 

Men jeg finner jo ikke vanlig regntøy i hennes størrelse heller. Har lett i sportsforretninger, men finner mest sånne "allværsjakker" med bukse. De har en vannsøyle på 5000, men jeg hadde håpet å finne tøy med vannsøyle 10 000.

 

Hva bruker deres skolebarn? Holder det med vannsøyle 5000 i disse våte dager? Vi bor på østlandet.

 

Hjelp!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

1.klassingen min har en allværsbukse fra skogstad og en allværsjakke fra Reflex, funger helt fint til han ihvertfall.

 

Han har i tillegg en svart enkel regnbukse fra Cubus som han bruker når det blir enda varmere i været. Han har ikke blitt våt enda..

Skrevet

Min har et sett med turkis jakke og sort bukse fra Navigare.

Kjøpt på flust.no

Skrevet

Tusen takk for tips og fine linker!! Da skal jeg på regntøyshopping på nett sannsynligvis;)

 

 

Skrevet

vi har Helly Hansen sitt

http://www.flust.no/klaer-og-sko/barn/regntoey/helly-hansen-voss-regnjakke-junior/

 

Jenta mi fikk den i 1 klasse da hun måtte ha noe som var større enn 128, og jeg slet med å finne noe hun ville ha. Nå går hun i 2 klasse og det er like helt.Hun er veldig fornøyd med det,og det er jeg også. Har kjøpt meg samme, og det er veldig behagelig. Når de andre vokser ut av regndressene sine blir det nok samme på de.

Skrevet

Vi har Reflex sitt. Det selges på Barnas Hus og enkelte sportsbutikker/barneutstyrsbutikker her hvertfall. God holdbarhet, de veier lite og er nøytrale. Koster ikke mye heller.

Skrevet

Min har et helt ok regntøysett fra Didriksons. Kjøpt på XXL.

 

Sånne allværsplagg holder ikke til den type lek han driver med ihvertfall, og så bor vi i Bergen.

 

Skrevet

Jenta mi har regntøy fra europris.. Hun bruker str 146..så brukte litt tid på å finne noe som passet

Skrevet

hun er forresten 2. klassing

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...