♥Love is in the aiR♥ Skrevet 21. mars 2011 #1 Skrevet 21. mars 2011 Lillesøster i huset hadde det forrige uke, og det gikk over med øyedråper. Ihelgen fikk storesøster det også, og hun har sett mye værre ut. Og nå den siste timen har hun skreket pga øynene. Jeg får henne ikke til å åpne de i det hele tatt:( Satt henne midt på gulvet, men isteden for å åpne de, begynte hun å gå forsiktig og føle seg frem til sofan:( Jeg gikk ikke vekk fra henne altså, men måtte se om hun kunne åpne øynene... Nå klør hun hele tiden, og skriker enda mer om jeg prøver å holde hendene så hun ikke får klø Hva skal jeg gjøre? Tomt for dråpene lillesøsteren brukte, men jeg har brukt sterile små mesoft og noe øyevann vi fikk på apoteket. Er det sant at det går over av seg selv. eller må vi til legen? Kan det skade øynene at det er blitt så gale nå?
TøffiTrynet☠ Skrevet 21. mars 2011 #2 Skrevet 21. mars 2011 Høres ut som det er veldig betent... Ta dere en tur til lege. Går jo fort over med behandling. Ingen grunn til at hun skal ha det så vondt? Og vær nøye med hygienen, siden det er ekstremt smittsomt! (Noe dere jo allrede har erfart)....
Monajenten Skrevet 21. mars 2011 #3 Skrevet 21. mars 2011 Jeg hadde det for litt siden, og håpet det skulle gå vekk av seg selv. Det gjorde det ikke (med meg ihvertfall), så jeg gikk til legen og fikk øyedråper og øyesalve. Det var borte på et par dager, så da angret jeg på at jeg ikke hadde gått før. Hadde tatt henne med til legen. God bedring, øyekatarr er noe dritt!
Cornelianelia Skrevet 21. mars 2011 #4 Skrevet 21. mars 2011 Hørtes ut som en heftig øyekatar. Ville tatt en tur til legen så hun får øyedråper hun også. For det er ikke behagelig å gå sånn. Med øyedråper går det fortere over. Vi har masse erfaring med øyekatar. Begge mine små har en lei tendens til å få det. Og jeg synes vi har flydd til legen i et sett med det. Føles ofte dumt å fly til legen med noe som kan være ganske bagatellmessig (men den betennelsen dere har hørtes ikke ut som en bagatell). Men legen vår har gjentatte ganger understreket for oss at man skal gå til legen med øyekatarr. Så ring til legen med en gang.
mamman til to gutter Skrevet 21. mars 2011 #5 Skrevet 21. mars 2011 Vanlig øyekatar går over av seg selv og skyldes stort sett virus og da hjelper det uansett ikke med øyedråper fordi det er antibiotika som kun hjelper mot virus. Vanlig øyekatar er stort sett ikke vondt og sjeldent ubehagelig. Barna kan bli lett rød i og rundt øynene og det er sjeldent mye puss, stort sett bare nok til at øynene er gjenklistret når de har sovet, ellers er det mest klare tårer som renner. Når det er vondt, klør og det er så mye puss at hun ikke klarer å åpne øynene, så bør du ta henne med til lege. Pass på at hvis øyedråpene du får ikke gjør øynene bedre forholdsvis raskt, så må du ta kontakt med legen igjen og evt be om henvisning til øyelege, for da kan det hende at betennelsen ikke er en vanlig betennelse som kan fjernes med kloramfenikol som man stort sett får.
♥Love is in the aiR♥ Skrevet 21. mars 2011 Forfatter #6 Skrevet 21. mars 2011 Tusen takk for svar:) Den siste halvtimen har hun hatt en kald vaskeklut over øynene, og nå har hun akkurat åpnet de. Er veldig røde, og siden hun har så vondt så må vi nok vente til legevakten åpner, og gå der. Lillesøsteren var langtifra så gale, og det gikk jo greit over. Men nå så kommer det store gule/grønne klumper ut, hun får de ikke opp selv når hun har sovet, og det i tillegg til at hun skriker for at det klør/svir. Så det virker jo som om at de har hatt to forksjellige ting. Satser på at det går fort over med dråper som dere sier!
Odine! Skrevet 21. mars 2011 #7 Skrevet 21. mars 2011 Når det er så ille ville jeg tatt henne til legen. Tips vi har fått for å forebygge øyekatarr er saltvannsnesespray og å heve senga i hodeenden med ei billedbok eller to.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå