Anonym bruker Skrevet 17. mars 2011 #1 Skrevet 17. mars 2011 Samboer gjorde det slutt i dag. Vi bor sammen i hans hus. Jeg har en datter på 5 år i fra før, og så har vi en sønn på 1 år. Jeg skal flytte med begge barna (håper jeg). Hva har jeg krav på av penger og hvordan går jeg frem på NAV ?
Anonym bruker Skrevet 17. mars 2011 #3 Skrevet 17. mars 2011 Du får ingenting på nav før du har en meklingsattetst, så det første du må gjøre er å ringe familievernkontoret og få time til melkling.
Anonym bruker Skrevet 17. mars 2011 #4 Skrevet 17. mars 2011 Går på AAP, arbeidsavklaringspenger. Pga kronisk sykdom. Men skal forsøke meg i 50% vikarjobb fremover og se om jeg greier det. HI
moota m storebror&lillebror Skrevet 17. mars 2011 #5 Skrevet 17. mars 2011 Det er bare den ekstra barnetrygden du ikke får uten meklingsattest. Du får nok redusert overgangsstønad hvis du blir alene og har litt inntekt. Du kan også søke bostøtte når du har fått en plass å bo og stønad til barnetilsyn. Og så er det jo privat avtale eller bidrag gjennom nav.
Anonym bruker Skrevet 17. mars 2011 #6 Skrevet 17. mars 2011 Takk for svar Dere svarer jo så fort også! :-) Kom gjerne med flere innspill, dere andre ! HI
Anonym bruker Skrevet 17. mars 2011 #7 Skrevet 17. mars 2011 Hvordan blir dette om vi skal ha 1 åringen 50/50? Får jeg ikke overgangsstønad osv da ? Ååå hater dette her HI
Anonym bruker Skrevet 17. mars 2011 #8 Skrevet 17. mars 2011 De anbefaler ikke 50/50 til barn under 3 år.
Anonym bruker Skrevet 17. mars 2011 #9 Skrevet 17. mars 2011 Nei det var det første jeg sa til han !!!! Men virker ikke som han kommer til å gi seg på det. Vi må jo uansett til mekling. Men han får vel snakket til seg 50/50 tror jeg HI
Anonym bruker Skrevet 17. mars 2011 #10 Skrevet 17. mars 2011 Nei han får ikke snakket til seg 50/50 om du ikke går med på deg.
Anonym bruker Skrevet 17. mars 2011 #11 Skrevet 17. mars 2011 Hvor ofte leser jeg ikke innlegg her inne om samboende/gifte som syns alenemødre er egoistiske som flytter med barna. Utsagn som at de ville hatt 50/50, i verste fall latt mannen ha omsorgen da mannen er en flott omsorgperson. Snodig at jeg ALDRI leser noen som mener dette etter at samlivsbrudd er et faktum. HI: dere må til mekling før du flytter. Du kan ikke flytte med minste barnet, på samme måte som faren ikke kan flytte med han.
Anonym bruker Skrevet 17. mars 2011 #12 Skrevet 17. mars 2011 Tror du det ?? Vil ikke være vanskelig, vil jo at sønnen vår skal ha god kontakt med far og hans familie. Men 50/50 føles feil for en så liten gutt. Føler at eks sambo stiller så mye sterkere enn meg. Han har fast jobb, men har vært sykmeldt over 1 år nå. (altså er han hjemmeværende) Han eier hus som ligger like ved barnehage og skole. Er snill og god på alle måter. Jeg derimot....eier ikke noe annet enn mine møbler. Har 50 % vikarstilling og er symeldt resten (har stressmigrene ) Og jeg er selvsagt også snill og god på alle måter. Er barn og ungdomsarbeider. Må antagelig leie leilighet eller hus. Huff føler meg så liten og alene. Vil gjøre det beste for mine elskede barn uten å bli uvenn med eksen. HI
Anonym bruker Skrevet 17. mars 2011 #13 Skrevet 17. mars 2011 Kommer foresten ikke til å flytte før jeg finner en leillighet /hus i nærheten av eksen. Som tilhører samme skolekrets. Altså skal jeg ikke flytte langt !! HI
Anonym bruker Skrevet 17. mars 2011 #14 Skrevet 17. mars 2011 Jo, men er ikke flyttelengden som er avgjørende. Barnet skal ikke flyttes før dere er enige om hvem som ha omsorgen. Regner med du ikke hadde satt pris på det at faren flyttet med sønnen? På samme måte kan ikke du flytte han, om så i nabohuset, uten at faren godkjenner det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå