Anonym bruker Skrevet 16. mars 2011 #2 Skrevet 16. mars 2011 Fordi det oftest bare forkortes til downs. Så blir folk forvirret. Gjør det noe da? Vi kan godt omdøpe det til kosemose syndrom, spør du meg.
Anonym bruker Skrevet 16. mars 2011 #4 Skrevet 16. mars 2011 Fordi det er oppkalt etter John Langdon-Down. Ergo Down sitt syndrom som da blir Downs syndrom. Ja, det er feil, men "samma det vel. hund er hund!"
Anonym bruker Skrevet 16. mars 2011 #6 Skrevet 16. mars 2011 Neida, det var faktisk et ærlig spørsmål Og 17.46 hadde jo et ganske logisk svar. Det er feil ja, men det kan tolkes som Down sitt syndrom. HI
Anonym bruker Skrevet 16. mars 2011 #7 Skrevet 16. mars 2011 Fordi de tror det heter det, selvsagt. Og fordi det uttales slik; det er vanskelig å høre om det er en eller to s-er.
Anonym bruker Skrevet 16. mars 2011 #8 Skrevet 16. mars 2011 Jeg vet at det heter Down syndrom men synes ikke det er så rart at folk sier Downs Syndrom. Det høres jo litt sånn ut, dessuten så sier man ofte downs. Det som jeg synes er rart er hvor mange her inne som skriker ut hvis noen skriver det med en s for mye.
Anonym bruker Skrevet 16. mars 2011 #11 Skrevet 16. mars 2011 Fordi de tror det heter det, vel. Er du treig, eller?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå