Anonym bruker Skrevet 14. mars 2011 #1 Skrevet 14. mars 2011 Tatt fra en annen tråd her, hvor en påstår at gryterett kjøpt i pose på butikken er utrolig usunt. Er det virkelig det? Hvorfor? Eller er det det at man kan lage en sunnere variant fra bunnen av selv?
Anonym bruker Skrevet 14. mars 2011 #2 Skrevet 14. mars 2011 Selvsagt er ekte råvarer mye sunnere enn frysetørret mat med fullt av tilsetningsstoffer, natriumglutamat, salt og det som verre er.
Anonym bruker Skrevet 14. mars 2011 #4 Skrevet 14. mars 2011 Det er som regel for mye salt i dem og ofte også noen andre tilsettningsstoffer. I tillegg er det alt for lite grønsaker om du ikke tilsetter en god del selv eller serverer salat vedsiden.
Anonym bruker Skrevet 14. mars 2011 #5 Skrevet 14. mars 2011 På pakkene står det gjerne vegetabilsk fett, når de ikke spesifiserer nærmere er det sannsynlig at det dreier seg om transfett/vegetabilsk herdet fett som f.eks palmeolje, veldig usunt.
Anonym bruker Skrevet 14. mars 2011 #6 Skrevet 14. mars 2011 Salt, sukker og mye kunstige tilsetningsstoffer. Gå for å lage ting fra bunnen av
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå