Anonym bruker Skrevet 14. mars 2011 #1 Skrevet 14. mars 2011 Vi får antakelig muligheten til å ta et utenlandsopphold på et par år, med jobben til mannen. Noen som har erfaringer, eller som har hørt om andre, som har tatt med barn som er rundt skolealder? Og hvordan har det gått med tilbakeflytting når de er litt eldre igjen?
Anonym bruker Skrevet 14. mars 2011 #2 Skrevet 14. mars 2011 Tja, jeg har erfaring, men jeg var skolebarnet i denne situasjonen. Vi flyttet utenlands (Thailand) da jeg gikk i 1.klasse og bodde der i 15mnd. Begynte i samme klasse som jeg sluttet da jeg kom tilbake... Dette gikk veldig bra og jeg lærte utrolig mye under dette oppholdet. Tror det er veldig sunt for barn å se/lære om en annen kultur på nært hold. Hadde jeg hatt muligheten til å gi mine egne barn en tilsvarende opplevelse ville jeg absolutt ha gjort det
Anonym bruker Skrevet 14. mars 2011 #3 Skrevet 14. mars 2011 Takk, det er veldig godt å høre fra de som har opplevd det selv! Flere?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå