Anonym bruker Skrevet 13. mars 2011 #1 Skrevet 13. mars 2011 hei jeg og min venninne har vært venner i 20 år. hun har en datter på 11 år og en sønn på 14 år. datteren hennes er veldig flott jente med downs diagnose. moren til denne datteren sier "er så kjekt nå kan vi være som venninner, er på råneturer på kveldene og helger, samt finner på mye sammen" datteren er ofte oppe mellom 23-04 i helgene og ofte til 23 i ukedagene........ jeg bare ehhh... ok helt flott. men nå er jeg etter 20 år kastet bort liksom. i tillegge ha hun en annen venninne også som hun har kjent i ca 5-8 år. tidligere har vi gått ut i helgene innimllom og funnet på masse sammen, kjørt turer, sett på film hos hverandre osv. spesielt i helgene. vi bor bare 2-3 minutters gange fra hverandre. men nå er det liksom datteren hele tiden som er hennes "venninne" samt den andre venninnen ofte. jeg og min venninne har ikke kranglet eller hatt dårlig vennskap noen gang men snakket sammen om masse rart og innerste ting vi tenker på og har problemer med i hverdagen osv....i følge henne sier hun at hun og den andre venninnen sliter innimellom... nå har hun bedt den andre venninnen og de 4 ungene hennes med på tur til en hytte i hemsedal. jeg ble ikke bedt (jeg hra 3 barn).... og vi har vært venner i 20 år ! er det noe som klinger feil tro her ? hun sier jeg ikke har gjort noe eller sagt noe galt men likevel er det noe føler jeg...det bare er ikke slik som vi pleier å ha det.. venninna mi er veldig flørtete med andre menn (hun har mann) når hun er ute på byen. Den andre venninna er singel..kanskje det er gøyere for de to sammen da kanskej hmmm....jeg er lykkelig gift med en oslofyr sist helg spurt jeg om vi skulle finne på noe men hun sa hun ikke var i form...da helga var over sa hun at hun hadde væt ute med hun andre venninna siden hun spurte ! jeg hadde jo også spurt !! denne helga spurte hun meg om å komme over en tur på ettermiddagen men da var jeg avsted. resten av helga var hun hjemme men ingen spurte meg om å finne på noe og meldingene har hun ikke svart på ang å finne på noe. men noe annet svarer hun på som eks "hva gjør du på for noe? jeg er hjemme og slapper av"... jeg skjønner ikkeno.....
Gjest Skrevet 13. mars 2011 #4 Skrevet 13. mars 2011 Trist at du føler at vennskapet er nede i en bølgedal nå, men det kan ha så mange årsaker. Det jeg reagerte på var at du beskriver en ganske så umoden oppførsel for en dame på ...30 (etter alderen på ungene). Kanskje du har vokst fra henne? En datter med spesielle behov som feks har så uregelmessige og ufattelig sene leggetider. Ser ut til at hun har glemt at hun ikke kun kan være venninne med sin datter, men må en ansvarlig mor også.
Gjest ->>- Skrevet 13. mars 2011 #5 Skrevet 13. mars 2011 Ja, du er overfølsom om du blir såret av at en venninne av deg drar på hyttetur med noen uten deg. Forøvrig burde det bekymre deg at du kjenner en 11-åring med Downs som er våken til 23-04 i helgene for å leke med sin åpenbart umodne mor.
Anonym bruker Skrevet 13. mars 2011 #6 Skrevet 13. mars 2011 er helt enig med det dere sier. jeg skjønner ikke hvordan hun kan ha slike rutiner. men det som er, er at venninna mi er ute med dattera så mye som om hun skulle vært meg liksom.. er litt rart... plutselig er jeg ikke "god" nok når dattera er med på samme tinga som meg..ja utenom helge øl da.... mulig jeg reagerer litt følsomt på det med hytteturen i hemsedal. men hun har aldi villet ha meg der oppe i flere dager en 1 døgn !! ... derfor syntes jeg det var rart..... hmm hi
Anonym bruker Skrevet 13. mars 2011 #7 Skrevet 13. mars 2011 Jeg synes ikke at dere høres særlig voksne ut noen av dere. Din venninne som behandler sin 11 åring som en venninne og ikke sørger for fornuftige sengetider for henne - og du som er mer opptatt av at DU har mistet din plass i venneforholdet enn av at 11 åringen behandles som hun gjør.
Anonym bruker Skrevet 13. mars 2011 #8 Skrevet 13. mars 2011 Jeg synes hele gjengen, deg inkludert, virker snåle..
Anonym bruker Skrevet 13. mars 2011 #9 Skrevet 13. mars 2011 hehe ja da er det bare meg som er følsom i dette hi
Anonym bruker Skrevet 13. mars 2011 #11 Skrevet 13. mars 2011 Det du bør reagere på er hvordan hun behandler datteren sin. En 11-åring bør være i seng til kl 23! At hun har downs, gjør ikke saken bedre. DET bør du snakke med venninna di om. Og hvis ikke det hjelper så bør du snakke med barnevernet sånn at denne damen får foreldreveiledning. En oppegående forelder behandler IKKE sitt 11 år gamle barn som venninne!
Anonym bruker Skrevet 13. mars 2011 #12 Skrevet 13. mars 2011 oj fikk sett at jeg skrev feil klokkeslett. det er mellom 23 og 00 i helgene. men det er jo ikke alltid. bare innimellom. ukedagene kl 22 ca. bare så jeg fikk rettet opp opp i det hi
Anonym bruker Skrevet 13. mars 2011 #13 Skrevet 13. mars 2011 jeg skrev feil klokkeslett men det så du sikkert nå... men jeg er enig i det at hun ikke kan behandle en datter som en venninne... hun er jo moren hennes. hi
Anonym bruker Skrevet 13. mars 2011 #14 Skrevet 13. mars 2011 Hvor gammel er du og denne veninna di? Hun har datteren sin på 11 år som veninnen sin?
Anonym bruker Skrevet 13. mars 2011 #15 Skrevet 13. mars 2011 jeg er 34 og hun 31. hun sier i allefall at "det er så kjekt nå når hun er blitt så stor da hun er som en venninne" jeg bare hallooooo.. jaja.... er jo ikke det samme da som en venninne uansett med tanke på uteliv osv mener jeg da , men venninnen min gjør alt mulig utenom utelivet som datteren vil hele tia, selv om moren er sliten. faren til ungene er flink å hjelpe til. jeg mener man må ta vare på seg selv som voksen også innimellom slik at man får mer energi på å kunne gjøre masse ekstra med ungen/ungene.... hi
Anonym bruker Skrevet 14. mars 2011 #16 Skrevet 14. mars 2011 Her holder jeg med deg, en datter på 11 er selvsagt mer verbal enn et barn på 4, men det betyr ikke at man skal viske ut skillet mellom barn og voksen, eller mellom den som gir omsorg og den som får det Jeg husker da et familiemedlem ble enke, og ungene var 6 og 8 år. Plutselig var det 8-åringen som skulle ta avgjørelser i familien, hvis han likte best disse gardinene og ikke de andre, ble det sånn. Og når vi andre var på besøk, kunne hun la gutten bestemme selv om han "hadde lyst til å gå og legge seg!" For normalt brukte hun ham som selskap i lange, tomme kvelder. Jeg syns sånt blir helt feil. Barn trenger tydelige voksne, med tydelig voksenrolle. Og småjenter på 11-12 år har ingen ting ute å gjøre ved midnatt, på rånestripa med mor, liksom. Syns den dama virker snål.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå