Gå til innhold

lese bloggen min? tali87.blogg.no


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Så koselig blogg du har! Og så nydelig smykke til mormor<3

Jeg har blogg men den er kjedelig, hehe;-) Er særdeles dårlig på dette bloggegreiene.

 

http://landofdreams.blogg.no

Skrevet

Lammelåret: visste ikke at du har ME.

Har selv hatt det. Men ble heldigvis frisk etter en lang periode hvor jeg var sengeliggende.

Skrevet

Ja! Må lagre denne tråden så jeg har noe å lese på:))

Her er min om noen vil titte:

 

www.smaattisene.blogspot.com

Skrevet

hadde du effekt av catapresan??

Skrevet

Hei!

 

Jeg har vel ikke fortalt det her inne før, kan fort bli slik at man blir sin sykdom eller sine mangler når en skriver her. Det er jeg ikke interessert i.

 

 

Veldig bra for deg at du er frisk igjen! Tok det lang tid før du turde tro på det og leve uten å vurdere aktivitetene opp mot en eventuell risiko? De fleste som har ME har vært gjennom en del perioder der de har trodd de er friske for så å dette sammen igjen. Vil tro at disse erfaringene sitter godt i kroppen, særlig den første tiden i en god periode før du innser at perioden ikke bare er en periode, men starten på et nytt liv. Hvordan har det vært for deg?

Skrevet

Synes du har en fin blogg (selv om navnet er fælt, grøsser!). Du kan formulere deg og det gjør at jeg vil lese mer.

 

Jeg følger deg gjerne, men fant ikke noen muligheter til å gjøre det. Hjelp..?

 

 

Skrevet

Det skjønner jeg.

 

Jeg var sengeliggende helt til jeg ble gravid med jenta mi som nå er 2 år. Da ble jeg bare bedre og bedre av en eller anna grunn men ikke i nærheten av å være frisk. Jeg fikk ME da jeg jobbet 100% i bhg som lærling og hadde ekstrajobb i helger som servitør (hadde bare 4 dager fri i måneden), men jeg var mye sjuk og derfor klarte ikke kroppen mer. Og så fikk jeg kyssesyken uten at jeg visste om det og måtte slutte som lærling. Da endte jeg opp med ME gitt. Ble sengeliggende og måtte flytte hjem til pappa. Var da 19 år. Men etter jeg fødte jenta mi ble jeg helt frisk. Men det gikk mange måneder før jeg klarte å slippe tanken og si at nå er jeg 100% frisk. Skjønte at jeg hadde blitt bedre da jeg kunne dusje, gå en liten tur osv uten å måtte ligge i senga i mange dager etterpå.

 

Hver gang jeg blir sliten nå blir jeg nesten litt redd for at jeg får tilbake ME. Men prøver å tenke at jeg er bare en litt sliten tobarnsmor. Og det stemmer nok for jeg får tilbake energien etter en liten hvil.

Skrevet

Veldig viktig å ikke glemme hva som er normalt. Jeg leser ofte at ME-pasienter tror alle symptomer som dukker opp skyldes ME, som om vi er unntatt alle andre sykdommer. På den måte blir folk sykere enn de egentlig er. Jeg synes det er veldig viktig å se normaliteten og se de friske sidene av seg. Ingen er bare syk. Det er mulig å finne ressurser og bygge opp om dem.

 

Godt å høre at du har det så bra!!

Skrevet

Jeg er svært lite datateknisk av meg og vet dessverre ikke hvordan jeg ordner slikt.

Din blogg er bokmerket hos meg, av samme årsaker. :)

 

Skrevet

Hvis du sjekker kontrollpanelet ditt finnes det sikkert en mulighet for å legge til en "Følg meg"-knapp.

 

Ingen andre her som har samme bloggportal som kan hjelpe plutarch?

 

Takk for at du følger meg!

Skrevet

Visste ikke at du hadde begynt å blogge plutarch:) skal begynne å lese dine refleksjoner over livet fremover. Du skriver i allefall veldig bra;)

Sees kanskje til sommeren?!

 

Klem

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...