Gå til innhold

Litt "sjokkert" ang annet innlegg her


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jo i helgene spiser vi middag sammen, da gjerne i to tiden. Når hun er i bhg spiser de frukt/knekkebrød kl to (som varer gjerne 45 min-en time) så hun er ikke sulten når vi henter henne, og dersom vi skal ha middag hjemme blir det lite tid til lek sammen. Blir å gå fra den ene måltidet til den andre. Frem til et par uker siden spiste vi middag kl fire, men når hun spiser kvelds 17-17.30 så blir det for mye syntes jeg. Kvelden blir bare så altfor kort til å spise så mye, vi vurderte å kutte ut kveldsen men hun liker ikke middag nor særlig så det hadde ikke funket.

 

Har blitt enig med hs om å kutte ut middag og bare tilby oppkuttet grønnsaker som hun kan spise mens vi leker, koser eller hva nå..

 

Om en har det så travelt i hverdagen at det ikke er tid for barna spise middag annet enn i helgene, bør en gjøre noen grep i livet sitt. Oppkuttete grønnsaker er vel og bra, men det bør ikke vike for middag.

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Beklager- ble noe feil.

 

Innlegget var fra debatten om de som begynner kveldstellet tidlig. Når andre begynner stellet bryr jeg meg fint lite om. Det var dette innlegget jeg reagerte på:

 

"Jo i helgene spiser vi middag sammen, da gjerne i to tiden. Når hun er i bhg spiser de frukt/knekkebrød kl to (som varer gjerne 45 min-en time) så hun er ikke sulten når vi henter henne, og dersom vi skal ha middag hjemme blir det lite tid til lek sammen. Blir å gå fra den ene måltidet til den andre. Frem til et par uker siden spiste vi middag kl fire, men når hun spiser kvelds 17-17.30 så blir det for mye syntes jeg. Kvelden blir bare så altfor kort til å spise så mye, vi vurderte å kutte ut kveldsen men hun liker ikke middag nor særlig så det hadde ikke funket.

 

Har blitt enig med hs om å kutte ut middag og bare tilby oppkuttet grønnsaker som hun kan spise mens vi leker, koser eller hva nå.. "

 

Om en har det så travelt i hverdagen at det ikke er tid for barna spise middag annet enn i helgene, bør en gjøre noen grep i livet sitt. Oppkuttete grønnsaker er vel og bra, men det bør ikke vike for middag

Skrevet

Helt enig! En har bare ikke tid til å ha barn om det er så vanskelig å gi dem et fullverdig og sunt måltid en gang.

Skrevet

Det er ingen grunn til at man skal spise tradisjonell varm middag så lenge kosten man har tilfredstiller kroppens behov.

Skrevet

Gud hjelpe. Hvis barnet får nok mat i løpet av dagen, er glad, vokser og har det fint, er det da vel rivende likgyldig hvordan middagsmåltidet ser ut/foregår! Tipper dessuten de oppkuttede grønnskene er ganske mye bedre for barnet enn mye annet som passerer for middag i de tusen hjem... La nå folk få ordne hverdagen sin selv!

Skrevet

jeg er ganske enig med dere.

 

og en enkel løsning vil være å drøye middagen helt til 1700 og la dette også være barnets kveldsmat. mor og far får heller ta seg noe lett etter jobb. barnet kan også delta i middagslaging, enten ved å måle opp ingredienser, dekke på eller bare leke ved siden av. i tillegg så kan man planlegge middagen slik at man har mye klart og tilberedningen ikke tar så lang tid.

 

finnes et hav av muligheter og jeg finner det merkelig av hs synes oppkuttede grønnsaker er et fullverdig måltid på lik linje med middag. (en sunn og velballansert middag vel og merke)

 

noen vil bare ikke se skogen for bare trær.

Skrevet

hvis jeg ahr dager som vi ikke har tid til middag har jeg avtale med bhg (skjer kanskje 1 gang annenhver mnd).

 

da lager jeg middagsmat (kjøtt/fisk/kylling, poteter, grønnsaker,saus) som jeg legger i matpakke til barnet. så siste måltid i bhg (kl 14-1430) så varmer bhg opp maten og barnet spiser det, så får hn i seg middag.

Skrevet

Jeg har aldri sagt at oppkuttede grønnsaker ikke er bra. MEn når barna spiser frukt i bhg kl.14 og så får grønnsaker når det kommer hjem istedet for middag syns jeg noe blir feil.

 

Her på 4-årskontrollen var hs veldig opptatt av at barna fikk gode og sunne middager, og det har vi bestandig prioritert. Syns det er merkelig at dette er noe som er gjort i samarbeid med hs liksom.

Skrevet

Her i huset kommer ikke far hjem fra jobb før 17.30 hver dag, så da spiser vi middag, som da også blir kveldsmat for barna

Man mååå jo ikke ha ei brødskive til kvelds liksom!

Skrevet

Jeg er HI og jeg mener ikke at barn må ha middag hver dag. Det jeg mener er at kuttede grønnsaker bør ikke vike for middag 5 dager i uken.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...