05-10-15 Skrevet 10. mars 2011 #1 Skrevet 10. mars 2011 Hvor fører man fraværet på jobb når man skal til spesialist med barna? (f.eks. øre-nese-hals.)Her har vi ført det på sykt barn, men de dagene forsvinner jo i en fei når man har flere barn som må til sykehusundersøkelser. Hvordan gjør dere det?
Fire småtroll Skrevet 10. mars 2011 #2 Skrevet 10. mars 2011 På vår jobb går det også på sykt barn kvoten.. Jeg har bare tatt fri uten lønn noen ganger da, for å ikke bruke opp de dagene uten at noen egentlig er syke.
TøffiTrynet☠ Skrevet 10. mars 2011 #3 Skrevet 10. mars 2011 Vi tar det som velferdsperm. (Fri uten lønn). Tapt arbeidsfortjeneste i forbindelse med undersøkelse hos spesialist har vi fått tilbakebetalt fra NAV. De har et skjema på ditt lokale NAV-kontor som må fylles ut. Husk bekreftelse fra legen.
Zitro Skrevet 10. mars 2011 #5 Skrevet 10. mars 2011 Får fri med lønn til alt sånt, legeundersøkelser, tannleger og alt annet man gjøre i vanlig arbeidstid egentlig både for voksne og barna våre. Statlig ansatt og har det veldig fritt.
Vienn@ Skrevet 11. mars 2011 #6 Skrevet 11. mars 2011 Vi får og fri med lønn til alle slike gjøremål som må tas i arbeidstiden Er ansatt i kommunal sektor!
Gjest Skrevet 11. mars 2011 #7 Skrevet 11. mars 2011 Velferdsperm med lønn. Absolutt ikke sykt barn-dag!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå