♥lykkelig♥ Skrevet 8. mars 2011 #1 Skrevet 8. mars 2011 I dag har jeg 20 dager igjen, og begynner nå og kjenne hvor tungt det er og gå høygravid! Formen er egentlig super. Har vært ganske heldig.. selv om jeg kan klage en del, så burde jeg ikke.. Gleder meg bare mer og mer til fødsel.. Men belager meg på at det blir overtid, siden jeg er førstegangs, og slik at jeg ikke blir gal av og vente! Hvordan er deres form?
Roselille Skrevet 8. mars 2011 #2 Skrevet 8. mars 2011 15 dager igjen...og sliten,lat og kvalm....he...men det er vel bare sånn det er mot slutten...=) Gleder meg også til fødsel...=)
tina 79:) Skrevet 8. mars 2011 #3 Skrevet 8. mars 2011 37 dager igjen i dag, og formen er svært varierende. Blir fort sliten, og er kvalm og trøtt om kvelden. Må spise lite og ofte for å ikke bli helt tom. Kjenner godt at magen er stor og tung nå, selv om vekten ikke har bikket 10 kilo opp enda. Kjenner godt at kroppen og sinnet forbereder seg til fødsel. Kjennte ikke disse tegnene forrige gang, men nå er alt veldig tydelig!
Nr. 5? Skrevet 8. mars 2011 #4 Skrevet 8. mars 2011 18 dager igjen og veldig bra form. Eneste bekkenet som sliter litt, men snart ferdig nå Dagene går jo så fort
Mia2011 Skrevet 8. mars 2011 #5 Skrevet 8. mars 2011 I overkant av 50 dager til termin, men avventer fortsatt avklaring om ks. Formen er VELDIG bra, har fått unna meg en del ting de siste ukene som jeg ikke fikk gjort i høst pga ekstrem kvalme og utmattelse Har lagt på meg nesten 14kg og kjenner det når jeg er aktiv, men var slank i utgangspunktet så kiloene er godt fordelt.. Det går jo mot vår og lysere tider, det hjelper også på formen og humøret kjenner jeg.. er ikke noe høst/vinter menneske..
sisten Skrevet 8. mars 2011 #7 Skrevet 8. mars 2011 41 dager til termin og har hatt influensa i 4 uker og nå bihulebetennelse :0) så jeg er sliten og lei av å gå gravid, håper jeg får hvile nå på slutten:0)
flypapir Skrevet 8. mars 2011 #8 Skrevet 8. mars 2011 17 dager igjen her og formen har virkelig tatt seg opp de siste par ukene. Fantastisk å kjenne at man kan fungere sånn nogenlunde selv nå på slutten
Hannemor81 Skrevet 8. mars 2011 #9 Skrevet 8. mars 2011 Oi, lykke til! Jeg har 4 dager til termin... håper ting skjer snart!
Aprilbebis i magen <3 Skrevet 8. mars 2011 #10 Skrevet 8. mars 2011 31 dager igjen til termin her nå =) Formen er strålende å har hvert det hele svangerskapet =) kan jo ikke bli bedre =D Nå gleder vi oss masse til prinsessa kommer,å vi kan ut å nyte våren i vognen =)
ønsker2 Skrevet 8. mars 2011 #11 Skrevet 8. mars 2011 I dag har jeg 24 dager igjen! Formen min er relativt bra den, sett bort ifra søvnløse netter (oppe på do hver 2. time), men skal ikke klage =) Gleder meg kjempe masse til babyen kommer nå, er så spent på hva kjønnet er og hvem denne lille skapningen er <3
Trultesmamma Skrevet 8. mars 2011 #12 Skrevet 8. mars 2011 41 dager igjen, noen som vet hvordan jeg endrer nicket mitt i morgen? For da er jeg endelig Høygravid =) og det nærmer seg med stormskritt =)=)=)
turnerImagen har kommet ut:) Skrevet 8. mars 2011 #13 Skrevet 8. mars 2011 - 6 i dag, begynner å bli utålmodig! Formen er strålende da, og har nok å finne på, jobbing, trening (fungerer fremdeles fint å løpe!), baking, strikking, hekling osv, så skal vel ikke klage.
Millamor - 77 Skrevet 8. mars 2011 #14 Skrevet 8. mars 2011 Oii klarer du å løpe 6 dager på overtid? Så heldig du er. Lykke til med fødsel
Carina har to små gull Skrevet 8. mars 2011 #16 Skrevet 8. mars 2011 45 dager igjen og formen er bra, men jeg merker at det begynner å bli tyngre
Mai♥ April♥ Skrevet 8. mars 2011 #17 Skrevet 8. mars 2011 37 dager igjen. Formen er grei. Blir veldig fort sliten og føler at jeg ikke har noe særlig energi. Sover dårlig om natten. Ser frem til at permisjonen starter om ca 2 uker.
H1976 Skrevet 8. mars 2011 #18 Skrevet 8. mars 2011 9 dager igjen and still going strong! Jeg nyter fri og har litt sånn stille før stormen følelse:)
mayzprit86 jente 08 og gutt 11 Skrevet 8. mars 2011 #19 Skrevet 8. mars 2011 47 dager igjen og utrolig sliten, sover lite til ingenting på nettene og sove på dagtid kan en bare glemme med ei jente på 2 år i hus som er super aktiv:-) men nå er det bare litt over 6 uker til termin så skal nok overleve:-)
april2011mamma Skrevet 8. mars 2011 #21 Skrevet 8. mars 2011 39 dager igjen og formen varierer... har enormt med smertefulle kynnere som jeg må puste meg gjennom og den lille i magen snur seg konstant og det er så vondt:( men nå er det ikke så altfor lenge igjen så får holde ut... sover isnitt 3 timer per natt og har gjort det den siste uken pga vonde kynnere.........
har4barn Skrevet 8. mars 2011 #22 Skrevet 8. mars 2011 5 dager igjen til termin. 6 dager til evt igangsettelse hvis han ikke har tenkt å komme snart. Er litt utålmodig, da dette nå er mitt lengste sv.skap (nr 5). De andre kom 1-3 uker før tiden.). Er sliten på kveldene, men formen ellers er egentlig ok.
gima Skrevet 8. mars 2011 #23 Skrevet 8. mars 2011 28 dager igjen.... Er veldig klar for å få lille store skatten ut snart. Sliter litt med formen (ustabilt blodsukker, høy puls, veldig varierende blodtrykk og stoffskifteprobl (som vi forøvrig har god kontroll på nå..)). Prøver å nyte graviditeten, men det er ikke alltid så lett når kroppen svikter.
cbrun Skrevet 8. mars 2011 #25 Skrevet 8. mars 2011 6 dagar til keisarsnitt:) Veldig klar for å møte lille nurket i magen no ja.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå