Gå til innhold

Hvor mange uker er det egentlig jeg skal si??


Anbefalte innlegg

Skrevet

Lurer litt på en ting. Jeg er da 11 +2 uker (regnet fra første dag i siste mens), etter å ha vært på tidlig ul så er jeg da bare 9 + 2. Men dette er jo da fosterets alder. Og her på min "velkomstside" og i min bok (fra helsestasjon) står det at når man er 11 uker skjer sånn og sånn og da er fosteret kun 9 uker..Så hva sier dere?

Sier dere ukene fra første dag i siste mens eller fosterets uker?

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Sier ukene fra første dag i siste mens ja :)

Skrevet

Bare husk å telle den første uka som uke 0

Skrevet

Men på ultralyd oppgir man mors uker, ikke fosteret. Så er du sikker på de ikke mente du var kommet 2 uker kortere?

Skrevet

Ja, lurer på det samme som miepia30, har vært på 2 ultralyder og de oppgir alltid mors uker, ikke fosterets. Kan det være at du ble satt tilbake?

Skrevet

Hmm, nå vet jeg sannelig ikke helt. Hehe :) Har snakket med legen og han går ut fra første dag i siste mens uansett så da får vel jeg og gjøre det siden det er d som står på helsekortet mitt :)

Takk for svar :D

Skrevet

Jeg var på tidlig ul for noen mnd siden, og da stod det 8+6 på skjermen. Jeg spurte om dette var fostrets alder, men legen sa at dette var så langt min graviditet var framskredet.. Kan hende du er satt tilbake!

Skrevet

Jeg leste dette i går og tenkte jeg skulle spør jordmora i dag da jeg var på ul selv.. de går ut i fra barnets uker.. altså hvor lang tid d er siden befruktning. Jeg er akkurat 11 uker i dag ifølge de på sjukehuset, det er utifra forsteret str, men hun sa at hvis vi skal regne fra første dag i siste menstruasjon så er jeg ca 13 uker. Men på ultralydbilde står d altså 11 uker..

Skrevet

Da kan det være at du blir satt tilbake ved ordinær ul. De forholder seg vel stor sett til menstermi" fram til da.

Skrevet

*menstermin* skulle det stå:)

Skrevet

Her i Norge teller man morens uker :) I usa teller man fosterets.

Så jeg er nå idag 18+1 så jeg er i min påbegynte 19 uke :) Altså 18 ferdiggåtte.....:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...