Anonym bruker Skrevet 5. mars 2011 #1 Skrevet 5. mars 2011 Har hatt besøk og etter en stund sier pappaen at eldste jenta kastet opp i går (fredag) men at hun var helt fin i dag. Kunne jo ikke akkuratt hive dem på dør, men kjenner jeg blir rasende av at folk er så utrolig hensynsløse!! Får ikke håpe jeg får det i hus nå! Ingen av de voksne eller det andre barnet har blitt syke ennå, så får håpe det går bra..
Anonym bruker Skrevet 5. mars 2011 #3 Skrevet 5. mars 2011 Noe sånt hadde jeg ikke reagert på i det hele tatt. De får da være måte på hysteri.
Anonym bruker Skrevet 5. mars 2011 #4 Skrevet 5. mars 2011 Oi oi oi, hvor forbannet blir du når noen gjør noe SKIKKELIG galt da? Skummel du
Anonym bruker Skrevet 5. mars 2011 #5 Skrevet 5. mars 2011 Er bare det at jeg har helt angst for å spy og de vet det, de som var på besøk! Pleier dere og dra på besøk, eller sende i barnehage dagen etter oppkast kansje?? Jeg har som sagt angst angst når det gjelder dette, så er lite kult og sitte her og "vente på at hellvette skal bryte løs" HI
Gjest Morn du Skrevet 5. mars 2011 #6 Skrevet 5. mars 2011 Skjønner deg godt jeg- man drar ikke på besøk til folk om man nett har kasta opp, sånn er det bare.
Anonym bruker Skrevet 5. mars 2011 #8 Skrevet 5. mars 2011 Hadde kasta dem ut, hvertfall vist sterk misnøye... Idioter. Hvem vil ha farang liksom
Gjest Morn du Skrevet 5. mars 2011 #9 Skrevet 5. mars 2011 Eh, om det er meg du sikter til- hva har jeg med nøffemor å gjøre?
Anonym bruker Skrevet 5. mars 2011 #11 Skrevet 5. mars 2011 om du reageret så utrolig sterkt på så lite,så lurer jeg på hvordan du reagerer på virkelig store ting..? take a chill pill girl!
Anonym bruker Skrevet 5. mars 2011 #12 Skrevet 5. mars 2011 Helt enig med HI. En holder seg faktisk hjemme 48 timer etter siste symptom på omgangssyke. Jeg er høygravid nå og med en liten gutt i tillegg, så om vi skulle fått omgangssyke nå fordi noen var ego og ikke holdt seg hjemme, hadde jeg blitt rasende. Desverre er mannens familie ikke så nøye på dette og drar på besøk til hverandre mens de er syke. Sist skjedde det rett før jul og jeg ga beskjed til mannen om at vi ikke skulle treffe de før karantenetiden var over grunnet vi skulle reise vekk på juleferie. Glad vi holdt oss unna, da halve svigers lå med magesyke juledagene...
Anonym bruker Skrevet 5. mars 2011 #13 Skrevet 5. mars 2011 Du skrv ikke det i hovedinnlegget da, at du har angst for å spy, heller ikke om de besøkende visste om angsten din eller ikke. Jeg drar ikke på besøk til noen om jeg eller barna har hatt omgangssyke dagen før. men jeg blir ikke skikkelig forbannet om noen gjør det "mot meg". På det sterkeste kunne jeg ha blitt litt oppgitt kanskje. Skikkelig forbannet blir jeg om barnet mitt har gått med bæsjebleie en hel dag i bhg uten å bli skiftet på feks (har ikke skjedd da:)
Anonym bruker Skrevet 5. mars 2011 #14 Skrevet 5. mars 2011 Jeg hadde også blitt sur! Kroppen min er av en eller annen grunn sånn, at når jeg først begynner å kaste opp, så stopper jeg ikke igjen, men kaster opp hvert 15. minutt i lange tider. Siden jeg har diabetes så er det også fare for komplikasjoner. 5 ganger har jeg vært innlagt på sykehus med dehydrering og hjerterytmeforstyrrelser. Dette vet alle som kjenner meg, og alle tar hensyn til det, bortsett fra svigerinnen min. Hun har flere ganger kommet i eller hatt selskap hvor hun underveis forteller at hun eller ungene kastet opp tidligere på dagen, men at " barnet hadde blitt så lei seg om det ikke ble noe selskap". Sist det skjedde så tok svigermor henne et tak og sa rett ut at det er vel bedre at et barn blir litt skuffa enn at jeg havner på sykehus igjen, og at man kommer rett og slett ikke i selskap når man har spysjuke i huset. Så du har min fulle støtte HI!
Anonym bruker Skrevet 5. mars 2011 #15 Skrevet 5. mars 2011 Skjønner godt du er sinna, det hadde jeg også blitt. Heldigvis er de fleste av våre venner av samme oppfatning, så vi holder oss unna hverandre når vi er syke. Finns da grenser for unødvendig oppførsel, alle vet da at magesjau smitter hurtig, og man burde holde seg hjemme 48 timer etter siste runden.
Dark Angel Skrevet 5. mars 2011 #16 Skrevet 5. mars 2011 Enig med deg. skikkelig unødvendig å spre sykdom til venner og kjente. Til å med til dem man ikke kjenner!
V&A Skrevet 5. mars 2011 #17 Skrevet 5. mars 2011 jeg er enig med deg HI det er så lite gjennomtenkt !!! spysyken er det VÆRSTE! hehe....
Anonym bruker Skrevet 5. mars 2011 #18 Skrevet 5. mars 2011 Ta det litt kuli da... Kan hende at de som kom på besøk bare ikke tenkte så langt. Tror ikke de satt hjemme å tenkte: "La oss dra på smitterunde" jah la oss smitte hele nabolaget når vi først er i gang moohahahahaaaaaa"! Regner ikke med at du klina med ungen, er som regel dråpe smitte ved sånne ting. Og hvis du er flink å vaske hendene dine så pleier det å gå bra. For all del enig at det er unødvendig å dra på besøkstur hvis det kan være fare med smitte... Men kjære vene, ta deg en pille.
Anonym bruker Skrevet 5. mars 2011 #19 Skrevet 5. mars 2011 Hadde vel ikke blitt fly forbanna, men skjønner godt at man ikke ønsker besøk av den typen smittsomme folk. Har selv holdt oss hjemme fra foreldremøter pga smittefare - selvfølgelig, man har da omtanke for andre. Et godt tips mot kvalme (faktisk et SUVERENT tips) er ingefær. Helst fersk, f. eks trekke et par tynne skiver som te, gjerne med en ts honning i (god smak). Med en gang vi hører om omgangsyke i nærheten, begynner jeg og sambo å drikke dette - har sluppet unna hver gang. Bør ikke gis til barn under 12 år, så barna blir dessverre syke da... (Er blodfortynnende som et obs til de som trenger ta hensyn til det.)
Anonym bruker Skrevet 5. mars 2011 #20 Skrevet 5. mars 2011 HERREGUUUUD det må da være grenser på hysteri! Å kaste opp EN gang er IKKE å ha omgangssyke, spesielt ikke hvis allmentilstanden generelt er god. Hahahaha, må bare le av enkelte her...
Anonym bruker Skrevet 5. mars 2011 #21 Skrevet 5. mars 2011 Det var jo virkelig noe å bli forbanna for... blir man syk, så blir man syk.. varer max et par dager uansett.. get over it, gjort er gjort.
Anonym bruker Skrevet 6. mars 2011 #22 Skrevet 6. mars 2011 Skjønne dæ godt hi! Men du trenge da ikke bli forbanna? Går nok bra! Vi hadde spysjuken for noen uker siden, den var skikkelig kraftig, og om det er samme greia håper jeg dere ikke får den!
Anonym bruker Skrevet 7. mars 2011 #23 Skrevet 7. mars 2011 Jeg er gjerne hysterisk når det kommer til kvalme og oppkast, men jeg har angst for dette, ikke noe jeg kan styre selv.. Kunne gjort mye for og være "normal" Som sagt va dem her på lørdag, og hun som hadde spydd dagn før hoste meg noen ganger i ansiktet..Det var før jeg hadde blitt fortalt at hun hadde spydd dagen før. Snakket med dem på tlf i dag og nå ligger hele familien strekk ut. Jeg ble helt lammet i hele kroppen etter den telefon samtalen.. går nå og venter på at det skal bryte ut her også. GULP.. HI
Anonym bruker Skrevet 7. mars 2011 #24 Skrevet 7. mars 2011 Jeg skjønner deg, man burde få velge selv om man vil invitere spysyken inn i hjemmet sitt. Er jo en grunn til "karantenen" man får fra barnehagen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå