Anonym bruker Skrevet 4. mars 2011 #1 Skrevet 4. mars 2011 Jeg sliter med skikkelig pannehodepine, av og til får jeg lyse prikker foran øynene. Har også smerter øverst i magen som kommer å går i løpet av dagen, enkelte dager er den verre og noen dager er det nesten borte. Er gravid i uke 19 og har hatt svangerskapsforgiftning i et tidligere svangerskap som endte i akutt keisersnitt. Jeg er jo litt småbekymra for at det skal skje igjen og vet at både pannehodepine og smerter øverst i magen kan være tegn på dette, Oppsøkte legen min i dag å fortalte om mine bekymringer, men han mente det ikke var vits i å måle BT da hodepinen kom enten fra en stiv nakke eller det at jeg har veldig lavt jernlager (5). Og de smertene øverst i magen kom nok av jerntabelettene jeg tok. Jeg er i elendig form, har en urofølelse i kroppen og føler meg i grunn syk. Det tar da ikke så lang tid å måle et BT å kanskje ta en urinprøve. Syns han fint kunne gjort det så slipper jeg å bekymre meg mer for det, Men neida, følte meg som en hypokonder der jeg satt. Skal på UL til uka, kan de se på ultralyden om det er svangerskapsforgiftning på gang?
Anonym bruker Skrevet 4. mars 2011 #2 Skrevet 4. mars 2011 Jøss, det var jo ganske håpløst gjort av legen! Hadde ikke kostet han mer enn 1 minutt å ta blodtrykket ditt for å berolige deg. Kan du ikke ta en tur til jordmor for å få det sjekket, slik at du slipper å bekymre deg?
Anonym bruker Skrevet 4. mars 2011 #3 Skrevet 4. mars 2011 Ja jeg mener også han kunne brukt 1 min på å ta et BT, er ikke så mye som skal til for å lette på trykket til en hormonell frue. Får uansett ikke kommet meg til jordmor før over helgen og skal jo på UL på sykehuset onsdag, tenker at de kanskje kan se det på morkaken om det er svangerskapsforgiftning på gang? HI
Anonym bruker Skrevet 4. mars 2011 #4 Skrevet 4. mars 2011 Hm tror ikke de klarer å se det på ultralyd. For en sløv lege du har. Min lege er også sløv altså, men blodtrykk tar han alltid. Jordmora mi er veldig ops på at jeg skal ha med urinprøve hver gang jeg kommer og jeg har ikke hatt svangerskapsforgiftning før.. Hvis du er veldig bekymret så kan du vel kanskje ringe legevakta og fortelel situasjonen, at du er redd det er svangerskapsforgiftning igjen og bekymrer deg noe veldig:)
Gjest ->>- Skrevet 4. mars 2011 #5 Skrevet 4. mars 2011 Det kan de neppe, men du kan jo be om å få sjekket blodtrykket der.
Anonym bruker Skrevet 4. mars 2011 #6 Skrevet 4. mars 2011 Takk for svar. Trodde man kunne se det på morkaken på UL. Skal spørre etter å få tatt et BT HI
Anonym bruker Skrevet 4. mars 2011 #7 Skrevet 4. mars 2011 Ettersom jeg har fått med meg får man ikke svangerskapsforgiftning så tidlig i svangerskapet. Etter uke 20 er mulig, men større sjanse jo lengre man kommer. Tipper det skyldes andre ting, men rart av legen å ikke ta blodtrykket.
Anonym bruker Skrevet 4. mars 2011 #8 Skrevet 4. mars 2011 I enkelte tilfeller kan man utvikle svangerskapsforgiftning tidlig i svangerskapet. Men det er sjeldent.
Anonym bruker Skrevet 4. mars 2011 #9 Skrevet 4. mars 2011 De kan vel sjekke blodgjennomstrømningen til fra morkaken til barnet? På ul altså. Det har ihvertfall jeg gjort i tidligere svangerskap (ikke på ordinær ul). Men... Jeg trodde ikke man kunne få svangerskapsforgiftning før uke 20? Tidligst!
Anonym bruker Skrevet 4. mars 2011 #10 Skrevet 4. mars 2011 Det kan skje i veldig få tilfeller at man begynner å utvikle svangerskapsforgiftning så tidlig i et svangerskap, noen viser til og med symptomer på det tidligere, da er det viktig å starte med behandling. Ta f.eks blodtrykksmedisin og ekstra kontroller.
Anonym bruker Skrevet 4. mars 2011 #11 Skrevet 4. mars 2011 Jeg hadde ikke fortsatt å gå til den legen. En lege bør alltid sjekke BT til pasientene mener jeg. Syntes også at han hoppet til konklusjoner uten å kunne vite. Jeg ville byttet lege, for meg er det veldig viktig å føle meg trygg og at legen har kunnskap og tar meg seriøst.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå