Anonym bruker Skrevet 1. mars 2011 #1 Skrevet 1. mars 2011 I dag har jeg virkelig vært kvalm. Hadde håpet jeg skulle slippe unna, men det ser dårlig ut nå. Er 5+4 idag, og krysser fingrene for at dette ikke skal vare så veldig lenge. Gode råd for å bli kvitt kvalmen? Eller i det minste dempe den?
Anonym bruker Skrevet 1. mars 2011 #2 Skrevet 1. mars 2011 Jeg var skikkelig kvalm når jeg var gravid, spesielt med jentene, kasta opp i alle 9 mnd , med gutten gikk d over etter 16 uker ca, jeg fant aldri noe som funka, spydde bare plutselig ... Lykke til med graviditeten og kvalmen!
Anonym bruker Skrevet 1. mars 2011 #3 Skrevet 1. mars 2011 Prøv å ikke spis søte ting. Drikk vann. Vær obs på hva som kan gjøre det verre. For meg fungerte reisesykearmbånd veeeldig bra!! De finnes veldig billig på NILLE, så jeg hadde prøvd det. Er jo ikke noe farlig. Fungerer de ikke etter en stund så prøv å flytt litt på de, viktig at de sitter riktig. Fungerte for meg. Ellers kan du få kvalmedempende av legen din.
Anonym bruker Skrevet 1. mars 2011 #4 Skrevet 1. mars 2011 For meg fungerte ingefær tablettene på apoteket
Anonym bruker Skrevet 1. mars 2011 #5 Skrevet 1. mars 2011 Ingefærtabletter på apoteket funket ikke på meg... Men Urizal Flex (ingefær) på www.mezina.no de gjorde underverker. Etter de første tre dagene med svelging og gulping av tabletter gitt det over. Sammen med akupunktur av en som haddet utdanning etter 4 år i Oslo ble den forferdelige kvalmen som gjorde meg sengeliggende første tiden, helt borte!! Men førstemann tok jeg akupunktur først når kvalmen var kommet, og da tok jeg hvertfall 1 behandling i uka fra uke 7 til uke 12. Fra uke 12 til uke 16 holdt det med Urizal Med nestemann tok jeg akupunktur mot kvalme forebyggende før det startet. To behandlinger. Samtidig med at jeg begynte på Urizal. Det holdt med behanliger. Jeg startet før kvalmen kom, og i uke 8 tenkte jeg at jeg ble vist ikke kvalm denne gangen. Så jeg sluttet med Urizaltablettene. Da kom kvalmen ganske fort... :-( Tok tabletter igjen og en omgang med akupunktur. Så forsvant det. :-DDDDDD Helt utrolig deilig!!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå