Gå til innhold

positiv el-test på ikm - kan jeg være gravid?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Nå har jeg virkelig noia, etter å ikke ha klart å påvise el så har jeg ikke hatt noen forhåpninger om graviditet denne pp. Etter MA og kjemisk graviditet trodde jeg syklusen var i ulage men nå, på forventet ikm har jeg testet positivt på en el-test. Er mye aktivitet der nede, så jeg syntes det var rart at jeg ikke fikk tantebesøk. Etter å ha svidd av den siste testen på mandag, negativ cb digital (kveldsurin) trodde jeg at toget var gått. Men nå da, testet el og fikk positiv test. Kan jeg være gravid?? hjelp, noen med erfaring?

 

Huff kommer ikke til å få sove i natt kjenner jeg...

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg testet negativ med cb digital dagen jeg ventet ikm. Testet med el test dagen etter i mangel av en graviditetstest og den var positiv. Testet de neste to dagene med A1. Den første var negativ, men var positiv noen timer etter, den neste svaaakt positiv. Da gikk jeg til apoteket med testene, damen mente jeg var gravid, og at grunnen til den negative cb digital var at de er litt mindre følsomme for hcg (hadde testet på kveldsurin) kjøpte da en ny cb digital og denne var positiv :) var hos legen mandag og er nå 5+3 uker på vei, så JA du kan sagtens være gravid med el test!!! Noen tester også negativ 1-2 uker over ikm fordi deres hcg stiger langsomt! Krysser fingre for deg jeg :)

Skrevet

Les in på (pernille.info søk på nettet)

Skrevet

to dager over og to blendahvite g-tester.. ja ja får se hva som skjer. Veldig merkelig for jeg pleier ikke gå over. Men men. Er vel kanskje enda et bitte lite håp om at det skal være noe på gang der nede. Selv om det er lite. De to gangene jeg mistet fikk jeg positiv test før ikm og nå er jeg over, men håper litt.

Skrevet

Litt i samme situasjon her. Positiv digital EL test 2 dager på rad, 5 dager etter IKM (da har jeg beregnet IKM utfra forrige positive EL test, som var 19 dager siden). Negative graviditetstester på midt-på-dagen urin. Kun svaaak skyggestrek lenge over tidsfristen. Har veldig støl mage, har hatt siden IKM. Argh! :-) Blir sprø.

 

Skrevet

Jeg er også støl i magen, men ikke veldig symptomer utover det. Litt småkvalm, litt trøtt, litt kløe på puppene, litt vondt i ryggen og litt irritabel men ikke mer enn det. Får håpe det tar seg opp for oss begge og at vi snart sitter der med positiv strek.

 

Har vært hundre ganger på do i dag for å se om tanta kommer men så langt ingen tegn.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...