Anonym bruker Skrevet 23. februar 2011 #1 Skrevet 23. februar 2011 Først fikk hun en stygg forfrysning på det ene kinnet da de var ute i under 10 grader og krafting vind i ca 1 time.....barnet mitt er 1 år.Dette er 2 uker siden og de skrev skademelding. Kinnet er ikke helt leget ennå og i dag var de ute i samme forhold. I tillegg blir hun veldig tett i brystet og får stygg hoste hver gang de er ute i den type kulde. Hva kan jeg kreve? Burde jeg være redd for senkader på lungene? Bør jeg få en legeerklæring på at hun skal være inne når det er under 10 grader?
Anonym bruker Skrevet 23. februar 2011 #2 Skrevet 23. februar 2011 Jeg hadde tatt en samtale med barnehagen og spurt om det går ann at hun er inne. I barnehagen her går de ikke ut når det er minus 10 eller lavere.
Anonym bruker Skrevet 23. februar 2011 #3 Skrevet 23. februar 2011 Her er det også alltid veldig mye vind.... HI
Anonym bruker Skrevet 23. februar 2011 #4 Skrevet 23. februar 2011 Su hun ikke skal være ute enkelt og greit. Og er de ute lenge? Barn på 1år skal max være ute kanskje 30 min nå
Anonym bruker Skrevet 23. februar 2011 #5 Skrevet 23. februar 2011 Hvor kaldt var det? Barn under 3 år skal ikke være ute dersom det er kaldere enn - 10. Jeg ville snakket med kommunen. De bør sende barnehagen informasjon om slikt. Man må se på de effektive kuldegradene når det blåser. Dette må du og de andre foreldrene sørge for at barnehagen skjønner. Man skal ikke få frostskader i barnehagen, da har de ikke gjort jobben sin.
Anonym bruker Skrevet 23. februar 2011 #6 Skrevet 23. februar 2011 Nei fy f jeg hadde aldri ALDRI sendt barnet mitt tilbake i en barnehage der han hadde fått en FROSTSKADE. Det er jo helt uhørt....!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå