de tre bukkenebruse Skrevet 19. februar 2011 #1 Skrevet 19. februar 2011 jeg elsker å pusse tennene,og bruke sterkt munnskyllevann hehe =) elsker lukten av barberskum for menn,spylerveskelukt og bensinlukt hehe... da jeg ventet nr 2 så hadde jeg kjempe dilla på dove dusj såpe,da gikk det så langt at jeg måtte smake på den hehe..men det har jeg ikke gjort denne gangen hehe=)
Linda :) Har født nr 2 <3 Skrevet 20. februar 2011 #2 Skrevet 20. februar 2011 ELSKER bensinlukt! Ellers synes jeg grønnsåpe, Ajax, Jif Baderom, vinduspuss, spylevæske lukter kjempe digg! Hadde ikke noe sånt i første svangerskap. Også har jeg dilla på sjokolade da, Fruktnøtt og vanlig melkesjokolade, nam nam Tannkrem er også godt, gleder meg til å pusse tennene Merkelig at man skal få lukte dilla synes jeg :-P
Linda :) Har født nr 2 <3 Skrevet 20. februar 2011 #3 Skrevet 20. februar 2011 Forresten hvordan smakte Dove dusj såpe? Like godt som det luktet? hehe :-P
Mai2011:) Skrevet 20. februar 2011 #4 Skrevet 20. februar 2011 Har fått dilla på epler jeg! må helst ha 3 om dagen, om ikke mer:) Og nugatti, hver dag. Noe jeg ikke spiste så ofte før:p
rovilera Skrevet 20. februar 2011 #5 Skrevet 20. februar 2011 Jeg spiser ALTFOR mye Lovehearts. Fikk tips om at de funka mot halsbrann, noe de faktisk gjorde. Men nå har jeg altså blitt avhengig og spiser flere ruller om dagen.
Nr-2-i-magen Skrevet 20. februar 2011 #6 Skrevet 20. februar 2011 - Isbiter - norvegia på alle skiver igjennom hele svangerskapet - noe jeg ikke pleier å spise ellers - Valnøtter
MissZanta Skrevet 20. februar 2011 #7 Skrevet 20. februar 2011 Med første mann hadde jeg dilla på appelsinjuice med fruktkjøtt og sitron fromasj fra isbilen :-p Med denne her så har jeg dilla på cherry tomater, honning melon og appelsiner :-D Elsker ellers lukta av parafin og spylevæske, og lukta av tobakk (sånn rulletobakk) av en eller annen grunn :-)
sisten Skrevet 20. februar 2011 #8 Skrevet 20. februar 2011 Venter du jente Nr-2-i-magen? :-) Jeg har dilla på rødbiter og fiskepålegg. Venter en gutt, merkelige greier med de lystene....
mamsi123 Skrevet 20. februar 2011 #9 Skrevet 20. februar 2011 Gikk mye ned i vekt det første 5 mnd, og fikk streng beskjed av lege om å legge på meg, ham bad meg spise sjokolade (i tillegg til ellers sunt kosthold som jeg har da), så etter 6 mnd på sjokolade hver dag for å få opp vekta, er jeg blitt avhengig av sjokolade hveeeeeer dag he he Ellers har jeg dille på nybakt grovbrød med brunost - nam nam
de tre bukkenebruse Skrevet 20. februar 2011 Forfatter #10 Skrevet 20. februar 2011 dove såpa smakte ikke så deilig som den luktet =) hehe men kunne ha drukket hele flaska hadde det ikke vært for at den smakte så ringt hehe
lottaa Skrevet 20. februar 2011 #11 Skrevet 20. februar 2011 åja, første svangerskap spiste jeg en hel pose med råe uvasket poteter, måtte ha sand og jord men da var det på sommeren og man fikk tak i det, og jeg viste heller ikke om faren om toxo smitte. nå 5 år senere håpet jeg på å slippe denne lysten, men den gang ei, er i uke 31 og den er bare slått inn helt for fult igjen, har spist litt sand for flyr helt på veggen her uten. kan knapt kjøre bil får får så yst på den gjørma som er ute i veien nå, snøslaps og sand og asfalt støv. høres helt merkelig ut men kroppen min hyyyler etter det rett å slett. også elsker jeg lukten av eksos og kjeller... men sanden tar snart knekken på meg:(
**Lykke** Skrevet 20. februar 2011 #12 Skrevet 20. februar 2011 hehehe, det høres heltr sykt ut lottaa Vet jo at det er tilfelle altså, men det er helt horribelt noen ganger hva enkelte får lyst på Jeg har sluppet billig unne begge ganger, med nr en var det først grapefrukt og etterhvert appelsiner, denne gang gikk jeg rett på appelsinene og her i perioder vert litt avhengi av gulrøtter For min del har det nok ikke noe med kjønn og gjøre, fikk jente sist og venter gutt nå!
bokormamma Skrevet 20. februar 2011 #13 Skrevet 20. februar 2011 I hvert svangerskap har jeg vært utrolig svak for hvitt brød med hvitost! Skikkelig kjedelig, men helt i tråd med mine gravide smaksløker:-) Første gangen var jeg gal etter knallgrønne granny smith epler, sist var det loff med smør og denne gangen er det all slags melon, mango og appelsin/klementiner. I tillegg må jeg selvsagt mitt hvite brød med ost og iskaldt vann. ...men akkurat i dag slo det meg at jeg kunne drept for en hjemmelaget bananmilkshake....
Lvj Skrevet 20. februar 2011 #14 Skrevet 20. februar 2011 hmm morsomt med alle disse lystene. helt utrolig hva man gjør. men jeg er 30 uker nå. og har ikke fått noen lyster enda greit men også litt kjedelig. hadde jo vært morsomt og få noe da . men men kn jo hende det kommer.
Lykkelig 1987 Skrevet 20. februar 2011 #15 Skrevet 20. februar 2011 Har ikke noen lyster jeg heller.. Er i uke 37 nå Enig i at det hadde vært morsomt å fortelle at man spiste såpe, jord eller råe poteter i ettertid, men man kan vel kanskje også være glad for at alt er godt ;oP
Nr-2-i-magen Skrevet 21. februar 2011 #16 Skrevet 21. februar 2011 Ja, er noen av dillene mine typisk sånn når en venter jente?
Bæibi1+2 Skrevet 21. februar 2011 #17 Skrevet 21. februar 2011 Jeg og ELSKER å pusse tenna mange ganger om dagen og tygge på tannbørsten... Hvis jeg skal sminke meg eller fikse noe på badet så oppdager jeg plutselig at jeg har tannbørsten i munnen og tygger i vei. Ellers går det minimum en pakke med tyggis (helst Extra Spearmint) hver dag og jeg blir litt lykkelig av å tygge. Kombinasjone av ren smak og tygging er tingen for meg. Latterlig men hadde det sånn med nr 1 og. Ellers så går det en del sjokolade også men det gjør det egentlig alltid:-)
mamma til Rinde,Luna og Storm Skrevet 21. februar 2011 #18 Skrevet 21. februar 2011 Med nr.1 og nr. 2 hadde jeg ikke noen spesielle lyster, frukt og grønt var ekstra godt men måtte ikke ha det. Taklet ikke pizza,verken lukt eller smak. Denne gangen er jeg myye værre!! Plutselig mååå jeg ha noe og da klarer jeg ikke tenke på noe annet... honning korn har jeg vell spist ei eske av i døgnet (heldigvis ga dette seg etter 4 esker..) brødskive med brelett,nugatti og brunost,flere ganger om dagen helst. Jëtte franska loff som jeg rister, litt ekstra svidd helst, med baconost på. litago med banansplit smak! husker ikke flere nå i farta,men vet at de aller fleste rundt meg har kommentert at jeg spiser mye rart for tida.. Siden vi bor langt utti distriktet og nærbutikken har heller begrenset utvalg,så er det mye som jeg ikke får spist,selv om jeg higer etter det. Og kinamat er noe jeg tenker på hver dag,blir snart gal om jeg ikke får det!!
Tøtto&lillebror Skrevet 21. februar 2011 #19 Skrevet 21. februar 2011 Eg må ha havregryn med cultura til kvelds, og me godt sukker på toppen. Like òg sånne bensin-lukter. Faktisk fekk dotter mi ei prompepute for nokre veker sidan, og den lukte knall godt! ellers ikkje noko eg alltid må ha tilgjengelig.
juliea med pike 07.03.11 <3 Skrevet 21. februar 2011 #20 Skrevet 21. februar 2011 donuts dilla!!! sunt igrunn... jeg ELSKER lukten av mugg, ikke mat mugg, men den deilige fuktige lukta som er på t-bane undergrunner MMM! tok emg selv i å ta lange dype drag dag jeg ventet på banen på national i sted, mm m for en fantastisk deilig lukt! Gansjke lik lukt nede i vaske kjelleren, men litt mildere, men akk så deilig! Ja jeg er sprø.. Men det lukter jo så godt!
tina 79:) Skrevet 22. februar 2011 #23 Skrevet 22. februar 2011 Første tegn på graviditet hos meg: Enorm lyst på rødvin, sushi og hummer. Har selvfølgelig ikke drukket rødvin, men sniffer som en gaaal nedi glasset til mannen. Har spist mye sushi og sashimi. NAM! Ellers har jeg hatt en lang periode med ristet brød og leverpostei med hjemmelaget majones og pariseragurker. Nå har jeg dilla på kald vann.
fagremøy med ♥♥♥♥ Skrevet 23. februar 2011 #25 Skrevet 23. februar 2011 er på besøk fra 2 tri, men tenkte jeg måtte skruve her i mine to første svangerskap måtte jeg snife på donald pocket... ingen andre blader funket, bare donald pocket.. spiste også litt av de innimellom å det smakte syyykt godt. og ispinnene av tre. ikke isen, den greide jeg ikke, men pinnene måtte jeg sitte å tygge på ...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå