Anonym bruker Skrevet 18. februar 2011 #1 Skrevet 18. februar 2011 Sendt klage på avslag, fikk brev tilbake. : "Etter å ha vurdert klagen, har Norsk pasienterstatning ikke funnet grunnlag for å omgjøre vedtaket, og saken oversendes herved til Pasientskadenemda for klagebehandling." Er det fortsatt håp for medhold her el?
Anonym bruker Skrevet 18. februar 2011 #2 Skrevet 18. februar 2011 Vanskelig å si når du ikke sier noe om hvorfor du klager
Anonym bruker Skrevet 18. februar 2011 #3 Skrevet 18. februar 2011 Noen saker får medhold, mesteparten får ikke...... Om det er håp for akkurat DIN sak, kan jo ingen her vite.
Anonym bruker Skrevet 18. februar 2011 #4 Skrevet 18. februar 2011 Har søkt om erstatning for feil behandling på sykehus. Men fått avslag. Jeg har klaget på avslaget, da det er en del opplysninger de ikke har fått med seg.. Gitt avslag pga MR ikke fant sted før 2 år etter,.. Ikke fått med seg at jeg var inne 1 år før det, og skadene ble påvist.. Skulle i følge leger, blitt operert når skaden skjedde for 3 år siden. Men ingenting ble gjort før høsten -10. HI
Anonym bruker Skrevet 18. februar 2011 #5 Skrevet 18. februar 2011 Forstår det slik at den videresendes, slik at saken skal begandles videre i pasientnemda.. Med andre ord: fortsatt håp!
Anonym bruker Skrevet 18. februar 2011 #6 Skrevet 18. februar 2011 Da bør du legge ved uttalelse fra lege som sier at du skulle ha blitt operert tidligere og at du har fått skader fordi operasjonen ikke ble utført når den skulle.
Anonym bruker Skrevet 18. februar 2011 #7 Skrevet 18. februar 2011 Så det er ikke endelig avgjort avslag enda? Ting kan få en positiv endring hos klagenemda, selv om NPE sa nei? Vet jo at dere ikke kan vite svaret. Men tenke om noen kanskje hadde vært borti dette før. HI
Anonym bruker Skrevet 18. februar 2011 #8 Skrevet 18. februar 2011 Nei, det er ikke gitt endelig avslag. De har vurdert saken på nytt utfra nye opplysninger, men ikke funnet grunn til å endre sitt opprinnelige vedtak. De har da skrevet en innstilling på endelig avslag med det er opp til nemda å ta den endelige beslutningen.
Anonym bruker Skrevet 18. februar 2011 #9 Skrevet 18. februar 2011 Skal be legen som opererte meg, om å skrive ett brev, som jeg kan sende til NPE. Legen har beklaget ovenfor seg selv og sine kollegaer flere ganger,til meg, pga at de ikke gjorde noe med skaden min for 3 år siden. HI
Anonym bruker Skrevet 18. februar 2011 #10 Skrevet 18. februar 2011 Jeg jobber med saksbehandling i offentlig forvaltning, og når vi får en klage på vårt vedtak, så behandler vi denne, kommer med en tilråding (som f.eks kan være å ikke omgjøre vedtaket, slik som i ditt eksempel), og så sender vi det over vår klageinstans (en høyere instans, Pasientskadenemnda i dette tilfellet) for endelig avgjørelse. Det er altså denne instansen som behandler klagen endelig. Så klagen din er derfor ikke endelig avgjort, men siden faginstansen (NPE) ikke har funnet faglig grunn til å gjøre om vedtaket, er det vel stor sjanse for at Pasientskadenemnda er enige.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå