Gå til innhold

Prøver NAV å lure meg?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har hatt litt trøbbel med nav ang dagpengene mine pga barnepass plutselig falt bort, men kan nå være jeg får 100% plass i bhg.

Nav har funnet praksisplass til meg som jeg ikke vil ha. Jeg spurte om det var mulig å jobbe som vikar hvis jeg fikk ungen inn i barnehagen noen dager. Da var svaret nei fordi jeg ikke ville få penger di dagene jeg ikke har barnepass. Dette forstår jeg.

Så spurte jeg om jeg da kunne være ringevikar om jeg fikk 100% barnehageplass. Da fikk jeg til svar at nei det var ikke mulig, for vikar jobb hadde ikke ført til fast jobb for meg tidligere (jobbet som ringevikar under 2 mnd) og at poenget var jo at jeg skulle prøve å løsrive meg fra nav., og at de ikke visste hvor mange vakter jeg kom til å få.

 

 

Trodde virkelig at det var mulig å jobbe som ringevikar i bhg + motta dagpenger di dagene jeg ikke får vakter. Har snakket med den ene bhg jeg jobba som vikar i før og kan jobbe der igjen. I tillegg skal jeg ringe to til og høre om de også kan sette meg opp igjen. (ville helst jobbe en annen plass enn bhg nå når jeg er gravid pga smitten)

 

 

Det jeg lurer på er om det vrikelig ikke er lov å jobeb som ringevikar når man har 100% barnepass? Står jo ingen plass at man må ha FAST jobb, bare at det må være under 50% hvis man skal få dagpenger og.

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Så lenge du ikke har oppsatte vikartimer nå når de vil gi deg praksissplassen kan du ikke si nei om du vil fortsette å motta penger.

Vil de deriot sende deg avgårde på noe og du alerede har jobb for den dagen/tiden når du får beskjeden så blir det andeledes.

 

men å si nei til praksissplass fordi du karnsje får noe jobb i barnehage kan du ikke nei

Skrevet

Nav sin jobb er å få deg i arbeid. Når du har takket nei til praksisplass de mener du trenger for å komme i jobb er du vanskelig. Å være ringevikar er ikke den beste måten å komme i jobb på nei....

Skrevet

Det er vel bedre å jobbe som ringevikar i barnehager enn i en praksisjobb i 3 mnd. Sa før hun fant praksisjobba t jeg helst ville finen meg jobb selv, og hun sa jo selv at man kan finne seg egen jobb selvom man begynner praksisen, og at jeg kunne se om jeg fikk svar fra noen av plassene jeg hadde søkt. at hun ringte til praksis plass før alle søknadsfristene engang hadde gått ut er jo ikke min feil..

 

Har kun mottatt dagpenger siden 26 desember..

Skrevet

Skal jeg liksom si ja til praksisen da, og så når jeg får en vakt fra barnehagen så kan jeg droppe praksisen? Å kan jeg kun droppe praksisen for den dagen? Vil heller jobbe en plass jeg har jobbet før og slipper opplæring osv.

 

HI

Skrevet

Kjære deg, du er arbeidsledig, og kan ikke takke nei til noe Nav finner til deg bare fordi du ikke har lyst. Du må ta praksisplassen, og søke jobb mellomtiden. Du kan ikke bare droppe praksisplassen for en vikardag i bhg.

 

Jeg er selv arbeidsledig, og lever av vikartimer. Men jeg har så lite grunnlag for dagpenger at jeg ikke får utbetalt noe om jeg jobber er par dager i uken. Hadde glatt takket ja til praksisplass.

Skrevet

De ønsker jo at man prøver noe som kan føre til fast jobb og da har jeg bedre sjangs som vikar.

 

Ser det er maaange som er ringevikar mens de går på dagpenger, så hvis det liksom ikke skal gå for meg fordi at hun har funnet praksisplass til meg, så kan de helelr stappe dagpengene sine et visst sted, så får jeg jobeb så mange vikartimer jeg klarer. Hadde liksom bare vert litt greit å beholde dagpengene slik at jeg slipper å kun få engangsstønad ved permisjonen.

 

 

Skrevet

I tillegg sparer jo dem penger på at jeg tjener noe penegr selv istedenfor å velge å gå i praksis og få alt i dagpenger. Får jeg mange vakter så forfaller jo dagpengene uansett og da tjener di jo iallefall på det..

 

Hi

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...