Gjest Nutta06&Knerten11 Skrevet 8. februar 2011 #1 Skrevet 8. februar 2011 Gikk innom butikken og spurte etter om de hadde fått inn vårdressene enda...joda..og hentet frem shoftshelldresser..helt svart..lilla glidelås til jenter og turkis til gutter... Har dere noe tro på de?
FletteMette&DenLangeMelkeveien Skrevet 8. februar 2011 #2 Skrevet 8. februar 2011 Tja, jeg har ikke noe tro på at lilla glidelås nødvendigvis er til jenter og turkis til gutter ettersom jeg har tittet på den turkise til lillevenn. Ellers er jeg litt skeptisk, den ser litt tynn og lite slitesterk ut. Veldig fin og sikkert deilig og myk, men jeg vet ikke om jeg tror den tåler treklatring, fjellaking og skogturer i særlig stor grad.
Gjest Nutta06&Knerten11 Skrevet 9. februar 2011 #3 Skrevet 9. februar 2011 Var det samme jeg tenkte og.. tviler den vil holde for snuppa mi. Har sett det er flere som begynner å selge shoftshell dresser istedet for de "gode gamle"...
Full house Skrevet 9. februar 2011 #4 Skrevet 9. februar 2011 Softshell er generellt klamt for voksne, og da kan man bare tenke seg hva den blir for aktive barn. Jeg kommer ikke til å kjøpe iallefall.
Gjest Nutta06&Knerten11 Skrevet 9. februar 2011 #5 Skrevet 9. februar 2011 Jeg nesten rygget ut av butikken da dama viste meg den.. Kjennte på den og tenkte at den kan umulig holde.. Virket ikke særlig behagelig heller
Lita tulle & stor gutt <3 Skrevet 9. februar 2011 #6 Skrevet 9. februar 2011 Jeg er ikke begeistra for softshell til unger.. Vi kjøpte jakke til guttungen i fjor- og han var klam og svett i den, bare ved helt vanlig bruk. Tenk deg en aktiv unge i lek da...*grøss* Nei, ville heller satsa på vanlig parkdress ja.. Refle har jo de helt vanlige, samme med Reima, Skogstad, HH osvosv..
Lita tulle & stor gutt <3 Skrevet 9. februar 2011 #7 Skrevet 9. februar 2011 Jeg er ikke begeistra for softshell til unger.. Vi kjøpte jakke til guttungen i fjor- og han var klam og svett i den, bare ved helt vanlig bruk. Tenk deg en aktiv unge i lek da...*grøss* Nei, ville heller satsa på vanlig parkdress ja.. Reflex har jo de helt vanlige, samme med Reima, Skogstad, HH osvosv..
Stellaborealis Skrevet 9. februar 2011 #8 Skrevet 9. februar 2011 Jeg synes den var stygg og det er nesten garantert at den blir klam. Her blir det Stormberg parkdress, utrolig bevegelig og fin dress for aktive barn:)
Prinsesse Gidderikke! Skrevet 9. februar 2011 #9 Skrevet 9. februar 2011 Har ikke sett dressen, men softshell høres ut som andre sier her at kan bli veldig klam og varm. Purr i farta:) eller andre med arfaring; hvilken parkdress fra Stomberg kan dere anbefale?
Stellaborealis Skrevet 9. februar 2011 #10 Skrevet 9. februar 2011 Vi har denne; http://www.xxl.no/barnas-xxl/barneklaer/dresser-sett/lykke-parkdress-1059884 Den er ganske tynn men vi har brukt den litt i det siste pga det varierende været. Bare å ha en tykkere ulldress under:) Her er det den vi har til mini på 1,5 år, hun beveger seg veldig fint i den. Siden hun er så liten sitter hun jo en del på bakken og har så langt ikke blitt våt:)
Prinsesse Gidderikke! Skrevet 9. februar 2011 #11 Skrevet 9. februar 2011 Purr i farta:) Takk for tips. Tror kanskje jeg skal gå for den til guttungen. Trenger dress nå til våren. Hvilken str har du til jenta di? Gutten min er 19 mnd og er lang (90) så er litt usikker på str. Tenkte kanskje å bestille den over nett, så får ikke prøvd.
Stellaborealis Skrevet 9. februar 2011 #12 Skrevet 9. februar 2011 Jenta mi er også ganske lang, bruker 86-92 i klær. Hun er 18 mnd:) Vi har dressen i strl 92 og regner med den holder hele våren og høsten(med mindre hun vokser voldsomt). Virker som dressen er ganske normal i strl, min lille har hvertfall litt å gå på nå(uten at det har noe å si for bevegeligheten). Håper dette var litt hjelp:)
Prinsesse Gidderikke! Skrevet 9. februar 2011 #13 Skrevet 9. februar 2011 Takk for svar Purr i farta:) Da blir det nok den dressen på lillemann:) Til Nutta06&Knerten11 Det var ikke meningen å kuppe tråden din:)
Gjest Nutta06&Knerten11 Skrevet 9. februar 2011 #14 Skrevet 9. februar 2011 He he..ikke tenk på det.. fikk et fint dress-tips jo...hvordan kan en klage da
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå