Anonym bruker Skrevet 8. februar 2011 #2 Skrevet 8. februar 2011 hvis du har utbrudd når du skal føde så ja... Men hvis du vet at du har utbrudd noen uker før fødsel så får du medisiner. Hør med føden!
Anonym bruker Skrevet 8. februar 2011 #3 Skrevet 8. februar 2011 Ja, absolutt. Virus fra et evt utbrudd kan smitte barnet/komme i øynene til barnet
Anonym bruker Skrevet 8. februar 2011 #4 Skrevet 8. februar 2011 Ja, var det de sa hos legen også. Men jeg er så redd for å ikke bli tatt på alvor når jeg kommer på fødeavd. om jeg HAR utbrudd da. Ingen som har erfaringer med dette?
Anonym bruker Skrevet 8. februar 2011 #5 Skrevet 8. februar 2011 Ja, ta kontakt med føden. Håper at du skipper å ta ks.
Anonym bruker Skrevet 8. februar 2011 #6 Skrevet 8. februar 2011 de er faktisk ganske strenge på det der. Jeg hdde et herpesutbrudd for mange herrens år siden. Og ca 3 uker før termin så trodde jeg at jeg hadde et utbrudd (Gudskjelov var det ikke det), jeg kontaktet da føden. De sa at jeg måtte umiddelbart få bekreftet om det var herpes eller ikke. Hvis det var herpes måtte jeg starte behandling, men den må avsluttes 10 dager før fødsel, og den varer i 14 dager eller noe (husker ikke helt det der, men var noe med før fødsel og ja....) Dersom jeg kom til å føde før behandlingen var avsluttet ble det keisersnitt. Men du hører med føden, det er de som uansett har sine regler på det.
Anonym bruker Skrevet 8. februar 2011 #7 Skrevet 8. februar 2011 Heisann jeg tror ikke det stemmer det de andre har svart deg her. Jeg har fått opplyst om at så lenge det ikke er et førstegangsutbrudd, så har barnet allerede antistoffene i seg og er godt rustet selv om mor skulle ha et utbrudd under fødselen. Men spør på jormødrene siden du.
Anonym bruker Skrevet 8. februar 2011 #8 Skrevet 8. februar 2011 Det de over her har svart er feil! For noen år siden fikk man ks ved urbrudd, nå får man IKKE det.
Anonym bruker Skrevet 8. februar 2011 #9 Skrevet 8. februar 2011 Her er det forskjellig praksis. Ved mitt sykehus, SUS, får man ikke ks dersom det ikke er førstegangsutbrudd. Det er rutiner for å hindre smitte under fødsel. Men jordmor, føden og legen din må vite dette, og du må gi beskjed med en gang dersom du hafr utbrudd før fødsel.
Anonym bruker Skrevet 8. februar 2011 #10 Skrevet 8. februar 2011 vel, jeg vet at jeg ikke svarte feil... Jeg fødte for 14 mnd siden, (klart kan hende ting har endret seg siden da). Men på Rikshospitalet sa de at uansett om det er førstegangsutbrudd eller man har utbrudd for 788. gang, så er det keisersnitt dersom man har utbrudd ved termin. Kan hende det er forskjell på sykehusene da... men nei, jeg svarte ikke feil! 11.54
Anonym bruker Skrevet 9. februar 2011 #11 Skrevet 9. februar 2011 Jeg svarte heller ikke feil, og ved mitt sykehus blir det ikke keisersnitt med mindre det er første gangs utbrudd. 13.30
Anonym bruker Skrevet 9. februar 2011 #12 Skrevet 9. februar 2011 Snakk med føden på det sykehuset du hører til. Så får du videre tenke på rettigheten man har til fritt sykehusvalg. Dinne et sykehus der du får ks om du har utbrudd. Eller der du vil få det med din historikk. Mange som reiser fra Bergen til Voss å tar ks da de er mer liberale der inne.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå