Gå til innhold

Vi venter trillinger :S


Anbefalte innlegg

Skrevet

Fikk vite det på ultralyden igår. Jeg er mer skrekkslagen enn glad og har ikke sovet inatt. Mannen virker ikke skremt i det hele tatt. Så at han ble lang i maska idet han fikk vite det på ultralyden, men både igår kveld og idag har han bare snakket positivt om dette.

Vi trodde på forhånd at vi skulle ha tvillinger, for jeg har kjent flere enn èn der inne, men TRE...huff...jeg er helt skjelven.

 

Det "verste" med dette er egentlig at vi har tvillinger fra før, på 10 mnd. Dette blir jammen travelt.

Jeg klager ikke på noen måte, er bare veldig sjokka...mer sjokka enn at jeg klarer å glede meg over nyheten enda. Terminen er i slutten av juli.

Nå blir vi snart en familie på 7 :-O

 

Og alt dette har skjedd på naturlig vis, ingen prøverørs- barn her.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Å gurimalla, gratulerer!!!!!

Er selv gravid med nr 4 og minsten er 6 mnd, har tenkt tanken på tvillinger og blir skrekkslagen bare jeg tenker på det hehe. Masse lykke til, du blir vel meget nøye fulgt opp nå da!!!

Skrevet

Oj, du milde. Gratulerer.

 

 

Skrevet

Oi oi oi!!! Så gøy og skummelt på en gang:))) Gratulerer!! Og lykke til videre med svangerskapet:)

Skrevet

Grattis!! Blir hektisk, men morsomt.......

Skrevet

Ja gurimalla sier ejg også, så spennende gratulerer! Kan starte familie barnehage nå ja, men dette går så fint så! Så bra mannen din tar det så fint..

Blir nok litt før juli de kommer da trillinger kommer gjerne litt før.. Kos deg med 3 små i magen og bare kos deg du nå <3

Skrevet

Oi, gratulerer!

 

Pappaen min hadde en kamerat med eneggede trillinger og jeg husker jeg syntes det var dødskult. De var et par år yngre enn meg og prikk like, de lurte lærerene på skolen ved å bytte plass i klasserommet osv, var en sammensveiset gjeng som hadde mye morro.

 

Nå som voksen kjenner jeg ei som har trillinger (to jenter og en gutt), hun sier første året var veldig slitsomt, men hun var aldri redd for å ta imot hjelp og lot både venner, familie og naboer komme inn i huset sitt for å hjelpe med alt fra klesvask til flaskemating. Du må nok senke terskelen din for å spørre etter og motta hjelp og ta dagene litt som de kommer. Selvfølgelig blir det slitsomt, men det blir jo tredobbelt glede også.

 

Hun jeg kjenner sier den største fordelen er at de er like gamle når de vokser opp, altså trenger man ikke ta hensyn til mange alderstrinn når man velger ferie, familiefilm en lørdagskveld osv. Hennes trillinger går nå i 7.klasse og de lever et aktivt liv med sykkelferier osv, det hadde jo vært litt vanskeligere om de hadde en på 12, en på 7 og en på 2 år ;)

 

Søk kommunen om hjelp også, noen kommuner gir faktisk trillingfamilier noen timer hjemmehjelp i uka!

 

Masse, masse lykke til! Håper ikke svangerskapet blir for vanskelig for deg, etter det får dere jo et helt eget fotballlag å finne på morsomme ting med ;)

Skrevet

Hvilke kjønn er de? Og hva har dere fra før? Gratulerer!

Skrevet

Takk alle sammen! Det blir nok veldig slitsomt, men selvsagt morsomt også. Akkurat nå prøver jeg å ikke tenke så mye på det, men heller ta dagene som de kommer. Har tross alt 2 aktive gutter her hjemme fra før,så jeg har mer enn nok å bedrive dagene med. Jeg får tett oppfølging av sykehus og jordmor fremover.

I magen har jeg to gutter og en jente.

 

HI

Skrevet

OMG!:) Så du blir altså fembarnsmor i løpet av under 1,5 år????

Skrevet

Dette er så spes at jeg nesten ikke tror det.

Skrevet

oj gratulerer så mye..=))))) fra 2 til 5 blir en stor overgang, men det gjør jo ikke noe...det kommer man jo fort inni i=) venter nr.4 selv..

Skrevet

Å for en glede!! Det er kanskje det hyggeligste jeg har hørt på lenge, for en fantastisk søskenflokk du kommer til å få! Så sammensveiset, så tett knyttet sammen!

Ta imot all den hjelp du kan få, og gled deg over hvert øyeblikk :)

Gratulerer med en absolutt fantastisk nyhet :D

Skrevet

Dette er såpass spesielt at det er spesielt at "ingen" i helsenorge har hørt om dette.. No way!

Skrevet

Grattis! :)

Du får nyte tiden fremover, for det blir nok veldig hektisk til høsten;)

Skrevet

He he, dere har rett. Jeg kjedet meg og trollet litt.

 

HI

Skrevet

Kjentes det godt å lure omsorgsfulle kvinner som gir av seg selv for å støtte deg i en vanskelig situasjon? Var det moro å se hvor mange gratulasjoner du fikk? Var det kjekt å se alle rådene de ga?

Føler du deg litt bedre nå?

Skrevet

Kjentes det godt å lure omsorgsfulle kvinner som gir av seg selv for å støtte deg i en vanskelig situasjon? Var det moro å se hvor mange gratulasjoner du fikk? Var det kjekt å se alle rådene de ga?

Føler du deg litt bedre nå?

Skrevet

Det er faktisk mulig at en får tvillinger og senere trillinger da, vet iallefall om ei som fikk det. Det er nok ikke akkurat vanlig, men det kan skje.

Skrevet

Ja, HI, dette var ikke noe pent av deg. Skikkelig kjerring faktisk, og lite kreativt.

Skrevet

Skjønner liksom ikke helt poenget ??

Skrevet

Hadde det ikke vært for de tvillingene på 10 måneder, så hadde jeg trodd deg, men det ble litt for mye at du allerede hadde tvillinger..

 

Kjenner ei som har to tvillingpar med et års mellomrom, pluss ei jente før tvillingparene. Fem barn på 3,5 år! :)

Skrevet

Bitch. Slike som du (jeg kjeeeeder meg) får fora som dette til å være useriøst.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...