Anonym bruker Skrevet 1. februar 2011 #1 Skrevet 1. februar 2011 Bekymrer meg litt for hvordan det vil gå når jeg skal begynne å jobbe igjen om kort tid. Vesla mi nattammer fortsatt (9 mnd), og jeg har vel egentlig ikke planer om å avvenne henne med det første. Tenkte å vente til hun var nærmere ett år. Hun våkner stort sett ikke så ofte (selvfølgelig unntaksnetter også), så jeg pleier å våkne relativt uthvilt om morgenen. Men fordelen med permisjon er at jeg alltid får sneket til meg en liten lur på dagtid. :^) Flere som kombinerer nattamming og jobbing? Hvordan går det? Tips? Trenger litt positive erfaringer med dette, så jeg slipper å bekymre meg over det. Jeg begynner tidlig HVER dag, så her er det ingen kjære mor.
Anonym bruker Skrevet 1. februar 2011 #2 Skrevet 1. februar 2011 Så små barn våkner ofte litt om natta uansett. Så om du slutter å amme, må du nok beregne å stå opp om natten likevell. Hun er jo 9 mnd, så nattammingen burde du nok trappe ned og slutte med snart uansett. Hadde ikke stresset med dette jeg. Tenk heller på å bygge opp gode rutiner. Legg deg tidlig, gjør alt klart kvelden før osv, så morgenene går på skinner når du begynner i jobb.
Anonym bruker Skrevet 1. februar 2011 #3 Skrevet 1. februar 2011 Takk for svar! Trenger oppmuntrende svar som dette Ja, jeg må nok ta meg selv i nakken og avvenne nattammingen snart. Men jeg lever fortsatt i håper om at det vil gå av seg selv.. )
Anonym bruker Skrevet 1. februar 2011 #4 Skrevet 1. februar 2011 Mitt første barn begynte ikke å sove natten gjennom før han var 3,5 år gammel. Sluttet å amme da han var 8 mnd. Må bare si at om man slutter å amme, er det ikke garantert at du får hele netter med søvn... ;-) Jeg har vært på underskudd på søvn de siste 5 årene for å si det sånn!! Men jobbe må man! Men man venner seg til det etter hvert...
Anonym bruker Skrevet 1. februar 2011 #5 Skrevet 1. februar 2011 Jeg nattammet til min første var 2 år. Var da i full jobb fra han var 1 år gammel. Gikk fint det.. Han sov ikke første hele natten før han var 3.
Anonym bruker Skrevet 1. februar 2011 #6 Skrevet 1. februar 2011 Slutt med nattammingen :-) Er da ikke bra for barnet heller å ikke få sove i ro om natten. Jeg sluttet motvilig da lillemann var 8 mnd for å kunne gjøre jobben min ordentlig og det viste seg at han ikke trengte pupp om natten. Det tok tre dager og så sov han noe bedre om natten og jeg og mannen kunne ta annenhver natt :-)
Anonym bruker Skrevet 1. februar 2011 #7 Skrevet 1. februar 2011 Det hadde jeg aldri giddet (beklager, dårlig motivasjon herfra). Nattamming og jobb er ingen god kombinasjon, med mindre du kommer deg i seng en time før normalen slik at du får tatt inn igjen tapt søvn da. Så det er jo forsåvidt mulig. Men man må jo være uthvilt når man skal jobbe, noe annet hadde ihvertfall ikke jeg klart.
Anonym bruker Skrevet 1. februar 2011 #8 Skrevet 1. februar 2011 Den "vanlige" nattevåkingen tar selvfølgelig den som er hjemme i permisjon. Altså når du er tilbake på jobb, så er det jo far som må ta den delen av jobben, så det er vel ikke riktig (som noen her sier) at det uansett blir nattevåk. Far vil (som du) få mulighet til å ta seg en dupp på dagtid.
Anonym bruker Skrevet 1. februar 2011 #9 Skrevet 1. februar 2011 Det er rart hvor avhengig man blir av den dagluren når man går hjemme, men ganske snart etter man går i gang med arbeid igjen så går det helt greit uten Min 20 måneder gamle gutt våkner hver natt, og står opp klokka fem, men klarer meg helt greit allikevel. Og det selv om jeg ikke er så flink til å legge meg i rimelig tid. Når jeg gikk hjemme ble jeg derimot mye fortere trøtt og sliten enn når jeg har en aktiv hverdag.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå