Anonym bruker Skrevet 31. januar 2011 #1 Skrevet 31. januar 2011 Ei tidligere venninne har en sønn som går i 1 klasse. Hun har et vannvittig temperament og kan rope de styggeste tingene til han, går rundt å sier hvor lei hun er av han osv. Hun bor sammen med en mann med to barn og de krangler dagen lang. Hun endte opp på legevakten den ene dagen. De krangler så mye at besøket til barna må dra hjem. De er konstant blakke og hun kommer aldri til å jobbe, Gutten hennes har blitt veldig voldelig og stygg mot andre. Han går fremdeles med bleie. I hvert fall store deler av dagen Hun har vært sånn helt siden han ble født.
Anonym bruker Skrevet 31. januar 2011 #2 Skrevet 31. januar 2011 Ja. Hvorfor har du ikke gjort det før?
Anonym bruker Skrevet 31. januar 2011 #3 Skrevet 31. januar 2011 Det var noen som hadde gjort det for en stund siden, men på utsiden så er alt så perfekt. Det skjedde ikke noe mer. Det er ikke før i det siste det har blitt virkelig ille
Anonym bruker Skrevet 31. januar 2011 #5 Skrevet 31. januar 2011 Tenk barnets beste... hele tiden.. og hvis du tenker på dette barnet.. har han det bra?? Hvis svaret er nei, så ville jeg kontaktet barnevernet..
Anonym bruker Skrevet 31. januar 2011 #6 Skrevet 31. januar 2011 Jo fler bekymringsmeldinger jo bedre, send i vei
Anonym bruker Skrevet 31. januar 2011 #7 Skrevet 31. januar 2011 Send inn en meldig med en gang. Det er opp til barnevernet å vurdere om de trenger hjelp eller ikke. Du kan sende inn anonym melding
Anonym bruker Skrevet 31. januar 2011 #10 Skrevet 31. januar 2011 Det er tydelig at de har en del problemer. Forhåpentligvis vil ikke Bv gjøre frustrasjonen i familien større. Kan være de trenger økonomisk hjelp for å få orden på livet igjen.
Anonym bruker Skrevet 31. januar 2011 #11 Skrevet 31. januar 2011 De krangler så mye at barna sitter og gråter. Hun går på antidepressiva og faren til gutten bor et stykke unna. Han er ikke så mye å skryte av han heller, men har blitt bedre. Hun sa en gang at hun kunne tenke seg å si fra seg foreldreretten fordi hun var lei og sliten. Hun kjefter på guttungen åpenlyst ofte slik at folk snur seg og begynner å prate. Det ser virkelig ikke bra ut. Men da barnevernet var der var jo alt så perfekt. Men det er det ikke
Anonym bruker Skrevet 31. januar 2011 #13 Skrevet 31. januar 2011 stakkars barn. du burde melde fra. for barnets beste
Anonym bruker Skrevet 31. januar 2011 #14 Skrevet 31. januar 2011 Barnevernet er avhengig av bekymringsmeldinger for å kunne gripe inn. Det fins tidsfrister for hvor lenge etter en melding BV kan gripe inn. De trenger å få nye meldinger hvis de en gang har "sjekket ut" saken. Bedre med en melding for mye enn en for lite. Tenk på Kristoffersaken, og ikke minst Alvdal. Lykke til!
Anonym bruker Skrevet 31. januar 2011 #16 Skrevet 31. januar 2011 Om du leverer anonymt så er det jo kanskje en del ting du må utelukke, for at hun ikke skal skjønne at det er deg. Jeg leverte en bekymringsmld 1 gang, men jeg valgte å stå frem selv med at jeg gjorde det å få alt vesentlig med. Jeg ga selv beskjed til vedkommende om at jeg hadde gjort det, før bv tok kontakt slik at vedkommende var forberedt og at jeg slapp å få det slengt i trynet etterpå. På denne måten fikk jeg også forklart min side av saken, hvordan jeg hadde oppfattet alt og at jeg faktisk hadde prøvd å snakke med personen flere ganger om problemene. Dette var en av mine beste venner, og det var et tungt valg. Men for barna sin del og hennes del valgte jeg å gå den veien jeg gikk, for at de skulle få orden på ting og hjelp. Det ser ut til å gå veldig bra med dem, hvordan det gikk og om de har noe kontakt med bv i ettertid vet jeg ikke. Vi er ikke venner som treffes lengre, men jeg snakker avogtil med personen over msn o.l Jeg håper du snakker med bv, og legger frem mest mulig info som kan være av betydning, slik at familien får den hjelpen de trenger.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå