Maia&Mathias <3 Skrevet 28. januar 2011 #1 Skrevet 28. januar 2011 Jeg har de siste par dagene begynt å få ganske vondt på innsiden av lårene og oppe i beinene i skjeden. Er sånn jeg kjenner hele tiden men kommer spesielt frem og blir ubehagelig når jeg går. Har ikke noe spesielt vondt i ryggen bortsett fra å være trøtt i den, men d er ikke noe jeg tenker så mye over... Kan dette være begynnende bekkenløsning og er det noen forhåndsregler jeg ev burde ta? Skal til jordmor til tirsdag heldigvis så skal spør ho hva hun mener... Var på spinning på tirsdag og trodde kanskje det var litt lemsterhet jeg kjente men har aldri vært lemster DER og ihvertfall ikke 3 dager etter! Veldig takknemmelig for svar!
Maia&Mathias <3 Skrevet 28. januar 2011 Forfatter #2 Skrevet 28. januar 2011 Glemte å skrive at jeg er 14+3 og at dette er mitt andre svangerskap. Har en gutt på snart 2 år fra før og med han gikk jeg til fysio pga smerter når jeg lå på rygg som resulterte i strålingssmerter nedover beinet... Fysioen mente det var en muskelknute i den dyptliggende setemuskelen (på godt norsk; muskelknute i rompemuskelen pga litt for mye bæring på tunge lecablokker når vi bygget garasje...).
Virvelvind* Skrevet 28. januar 2011 #3 Skrevet 28. januar 2011 Hei! Spør jordmor i tillegg, og spør legen etter henvisning til fysio neste gang du skal dit. Har selv bekkenløsning, og hadde det sist også. Har en gutt på 17 mnd nå. Min erfaring er at spinning gjør bare vondt verre, for meg funket ellipsemaskin fin, for da slipper man å få belastning på symfyse, halebein og is-leddene i ryggen som man får på et sykkelsete. Prøv deg litt fram, vi er alle forskjellige. ellers kan det lønne seg å tøye på setemuskulaturen, de blir ofte veldig låst og stive, spesielt når man er plaget med bekkenet. Dersom du klarer å løsne disse musklene vil det være større sannsynlighet for at du vil unngå smerter bak i is-leddene. Og du må slutte med å bære leca-blokker.
Maia&Mathias <3 Skrevet 28. januar 2011 Forfatter #4 Skrevet 28. januar 2011 He he, det med leca blokkene var når jeg var så vidt gravid med nr 1... Tusen takk for svar, får prøve ellipsemaskinen neste gang da... Elsker spinning så var litt kjipt d men er jo bare for noen måneder da... ;P Kos deg videre med fredagskvelden! ;P
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå