Anonym bruker Skrevet 28. januar 2011 #2 Skrevet 28. januar 2011 Barnehagen SKAL ha førskolelærere selvsagt. Står i barnehageloven.
Anonym bruker Skrevet 28. januar 2011 #3 Skrevet 28. januar 2011 Ja det gjør det, men det betyr ikke at det er det. Er jo ca 10% av pedagogsike ledere i f.eks Oslo som er på dispensasjon.
Anonym bruker Skrevet 28. januar 2011 #4 Skrevet 28. januar 2011 ja, og disp innvilges kun når det ikke er kvalifiserte søkere til stillingen!
Anonym bruker Skrevet 28. januar 2011 #5 Skrevet 28. januar 2011 Vi har på disp, er vikar for en førskolelærer. Vi er mer fornøyd nå.
Anonym bruker Skrevet 28. januar 2011 #6 Skrevet 28. januar 2011 Hvorfor er dere mere fornøyd nå? Det finnes selfølgelig førskolelærere som aldri budre vert i yrket og det finnes selfølgelig assistenter som er fantastiske. Men jeg velger og tro at dersom man har studert noe, har man en kompetanse som ikke de som ikke har studert dette innehar.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå