Gjest SweetMommy <3 Skrevet 27. januar 2011 #1 Skrevet 27. januar 2011 Min første fødsel jeg hadde så var min gutt 3265 gr og jeg knakk halebeinet og nå er det 10 dager til termin og jeg engster meg veldigt. Jeg har hørt igjennom hele svangerskapet at jeg har en stor gutt der inne og på symfysemålet ligger jeg en god bit over det normale(utenfor den grønne sonen) i uke 36 ligger jeg på 36 og i uke 37 så ligger den på 37 og jeg er liten 159 cm. Er dette grunn nok til å bli bedt om å bli satt igang til termin?
Gjest SweetMommy <3 Skrevet 27. januar 2011 #2 Skrevet 27. januar 2011 Kan man ringe kvinneklinikken og be om en vektestimering?
liberobleier Skrevet 27. januar 2011 #3 Skrevet 27. januar 2011 Hei! Skulle nesten tro det var jeg som hadde skrevet dette brevet. Jeg fødte en gutt til termin for 2,5 år siden og han var da 3510 gr og 46 lang og 34 i hodet. Han var stjernekikker, jeg brakk halebenet etter en halvtime med pressrier ( jeg presset i 3 timer) så takk gud for epidural. Det endte med at han satt fast med skuldrene en stund og de måtte rive han ut av meg og jeg revnet en del. Selv er jeg liten 158 cm og veier 52 kg til vanlig og er nå gravid med gutt på nytt med termin 25 februar. Sist jeg var hos jordmor ble hun litt bekymret over at denne gutten er ENDA større, estimert til ca 4000-4500 med termin. Jordmoren min har ultralyd på kontoret sitt. Jeg er 37+1 i dag og skal til kontroll på mandag. Da skulle hun ta en ny vekstestimering og så skulle vi bli enige da. Hva hun mente med det vet jeg ikke, men mest sansynlig blir jeg satt i gang før eller keisersnitt. mitt symfysemål er også langt over normalen så er glad jeg blir tatt seriøst. Hvis jeg finner igjen denne tråden på mandag så kan jeg jo fortelle hvordan det gikk hos jordmoren
Gjest LilleDina +spire + 2englebarn Skrevet 27. januar 2011 #4 Skrevet 27. januar 2011 Tror det beste er å høre med fødeplassen om dette, og mener man kan ringe kvinneklinikken om det, men tror du må betale.
Gjest SweetMommy <3 Skrevet 27. januar 2011 #5 Skrevet 27. januar 2011 kvinneklinikken er der jeg ska føde og tror ikke man trenger betale for det, for jeg har aldrig betalt for noe når jeg har varit der. Kansje jeg ska ta en telefon til de i morgen og se hva de sier. Men føler ofte at man ikke blir tatt på alvor og at de faktiskt kan vara litt frekke av og til, så liker ikke å ringe til føden. Men men det er sikkert best for jeg vil ikke gå og engste meg mer nå. tusen takk for deres svar=)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå