Anonym bruker Skrevet 25. januar 2011 #1 Skrevet 25. januar 2011 Har jo sett begge partene intervjuet på Skavlan.... Jeg må si jeg syns hun Eva eksen virker en smule beregnende, løgnaktig og kalkulerende. Mens han broren framstår jo som uskylden selv. Er jo ikke sikkert det er slik i virkeligheten, men dette er nå ihvertfall mitt inntrykk.
Anonym bruker Skrevet 25. januar 2011 #2 Skrevet 25. januar 2011 Jeg har helt motsatt oppfatning. Så en svensk dokumentar om det der for et par år siden også, og fikk helt angst av både broren og faren. Det verste synes jeg kanskje er at de faktisk gikk inn i bøkene og endret navnet på den ene karakteren, fordi Stieg hadde kalt karakteren opp etter en venn som hadde hjulpet ham. Sånt gjør man bare ikke.
Anonym bruker Skrevet 25. januar 2011 #3 Skrevet 25. januar 2011 Enig med anonym 13:42, har stikk motsatt oppfatning etter å ha sett den svenske dokumentaren. Sånn jeg forstod det da, hadde ikke Stieg kontakt verken med broren eller faren i god stund før han døde, og de har gjort alt de kan og mer til for å gjøre det vanskelig for Eva, både når det gjelder retten til bøkene og leiligheten deres. Hun var tross alt en del av livet til Stieg, mens faren og broren først kom krypende frem etter hans død.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå