Anonym bruker Skrevet 24. januar 2011 #1 Skrevet 24. januar 2011 Trist at en forkjemper for de papirløse må returnere til et land hun ikke har hverken familie eller venner. Norge er blitt en gestapostat, aldri om jeg stemmer AP, SV eller SP mer, de kan dra til helvete.
Anonym bruker Skrevet 24. januar 2011 #2 Skrevet 24. januar 2011 Jeg ville aldri stemt på dem om de skulle ha latt henne bli når alle retningslinjer og juridiske bestemmelser sier at hun må ut. Det må da for svarte være likhet for loven!? Skal en regjerning dilte og dalte etter media og folkedemonstrasjoner? Det er flott at de papirløses sak blir belyst på denne måten, men dette er ikke en enkel problemstilling og jeg tror faktisk at de færreste av oss vil at enhver som klarer å gjemme seg i Norge noen år skal få lov til å få opphold. På den annen side håper jeg det skal bli enklere for ikke EU utlendinger å få oppholdstillatelse hvis de får en relevant jobb. Min mann er ekte utlending både av utseende språk og kultur så jeg er ikke under noen omstendighet rasist, men jeg mener at det må være likhet for loven. Hvorfor skal hun få bli som asylant fordi hun er resurssterk, pen, lynende inteligent osv? Asyl handler om bruk for beskyttelse! Håper for hennes del at hun får bli på bakgrunn av ny jobb etc. At saken hennes kan føre til at det blir noe lettere med arbeidsinnvandring.
Anonym bruker Skrevet 24. januar 2011 #3 Skrevet 24. januar 2011 Jeg synes det er helt greit at hun blir sendt ut, men håper hun kommer tilbake som norsk statsborger etterhvert. Hun har vel oppholdt seg her ulovlig og Norge må slutte å være så feige og ikke se gjennom fingrene på alt som er. Hun har godt av litt karantene i utlandet som en straff.
Anonym bruker Skrevet 24. januar 2011 #4 Skrevet 24. januar 2011 God tur:) I morgen går flyet med en alenemor og 4 barn til Russland. Minste barnet er 4 år og født i Norge. Alle snakker språket godt og minsta er allerede savnet i bhg her. De ble hentet av politiet inatt på mottaket. En skam at så mange henger seg opp i "Maria"!
Anonym bruker Skrevet 24. januar 2011 #5 Skrevet 24. januar 2011 Så bra!! Hun har vært ulovlig i norge og studert under falskt navn! Lovenskal være lik for alle!!!!
Anonym bruker Skrevet 24. januar 2011 #6 Skrevet 24. januar 2011 Forkjemper for de papirløse?? Dette er ei jente som kun har talt sin egen sak og jeg opplever henne overhodet ikke som en representant for de papirløse. Hun er seg selv nærmest og kjemper for at HUN selv skal få bli. Det er rett og slett flaut og jeg er glad for at vi nå kan ønske henne god tur til hjemlandet.
Anonym bruker Skrevet 24. januar 2011 #7 Skrevet 24. januar 2011 Jeg ville aldri stemt på dem om de skulle ha latt henne bli når alle retningslinjer og juridiske bestemmelser sier at hun må ut. Det må da for svarte være likhet for loven!? Skal en regjerning dilte og dalte etter media og folkedemonstrasjoner? Det er flott at de papirløses sak blir belyst på denne måten, men dette er ikke en enkel problemstilling og jeg tror faktisk at de færreste av oss vil at enhver som klarer å gjemme seg i Norge noen år skal få lov til å få opphold. På den annen side håper jeg det skal bli enklere for ikke EU utlendinger å få oppholdstillatelse hvis de får en relevant jobb. Min mann er ekte utlending både av utseende språk og kultur så jeg er ikke under noen omstendighet rasist, men jeg mener at det må være likhet for loven. Hvorfor skal hun få bli som asylant fordi hun er resurssterk, pen, lynende inteligent osv? Asyl handler om bruk for beskyttelse! Håper for hennes del at hun får bli på bakgrunn av ny jobb etc. og at saken hennes kan føre til at det blir noe lettere med arbeidsinnvandring.
Anonym bruker Skrevet 24. januar 2011 #8 Skrevet 24. januar 2011 Hvem vil du stemme på da? Dette er sikkert veldig vanskelig for henne, men å leve hele livet uten papirer er ogsåvanskelig. Jeg håper hun nå får orden på livet sitt og kan komme tilbake som arbeidsinnvandrer om hun fortsatt ønsker det, eller at hun får et bedre tilbud fra et annet sted. Dette er en vanskelig sak, men det måtte desverre bli slik.
Anonym bruker Skrevet 24. januar 2011 #9 Skrevet 24. januar 2011 Syng med meg! : Alle barna vinker, alle barna vinker, alle barna vinker, og hadet hadet BRAAAA!! *vinke, vinke*
Anonym bruker Skrevet 24. januar 2011 #10 Skrevet 24. januar 2011 Hipp hurra! Hun kjemper som nevnt tidligere bare for sin egen sak. Ikke er hun vel pen engang? Som om det skulle betydd noe. Skulle hun fått bli, burde de andre 18 000 få bli da vel! Hun har tatt utdanning og jobbet under falskt navn, ikke betalt skatt. Hvorfor er det synd i henne? Hun er jo en smart jente, fullt inneforstått med hva hun har gjort. God tur sier jeg bare!
Anonym bruker Skrevet 24. januar 2011 #12 Skrevet 24. januar 2011 Helt enig, 11:23! Kjenner en familie hvor barnas mor er norsk, de har fått tre barn, og mannen har ventet på svar fra udi i 5 år eller noe. Han har nå fått avslag. Her er det snakk om å ta fra barn pappaen sin. Mye verre det en Marie som meler sin egen kake. Men det må i tilfelle en lovendring til. Er du Hi så pass lite belyst at du ikke skjønner at vi må forholde oss til de lover og regler som er? Denne gjelder enten du er MarieAmelie eller Hassan fra Somalia. Likhet for loven oppleves ikke alltid like rettferdig. Hadde hun fått bli hadde det i allefall vært et hån mot de som ikke er like ressurssterke og pr- kåte som henne men likevel kan bidra til det norske samfunn. Og tror du at det hadde artet seg annerledes om det var en høyre- regjering som hadde hatt makten? Eeeeh... Da tar du skammelig feil. Tror ikke du en gang har skjønt hva det dreier seg om, men hiver deg på alt media- oppstyret rundt henne. Hadde du vært like engasjert om det virkelig var Hassan fra Somalia som satt på 13:35- flyet? Tror ikke det.
Anonym bruker Skrevet 24. januar 2011 #14 Skrevet 24. januar 2011 JIPPI!!!!!!!!!! ENDELIG BLIR HUN SENDT!!!!!! HAHAHAHAHAHAHA!!!!!!!! :-D
Anonym bruker Skrevet 24. januar 2011 #15 Skrevet 24. januar 2011 Endelig?? Ikke sett siste nytt på vg og nyhetene?? Er ikke sikkert hun blir transportert ut vettu!
Anonym bruker Skrevet 24. januar 2011 #16 Skrevet 24. januar 2011 "Oslo byfogdembete ber om et rettsmøte for å vurdere en mulig utsettelse av uttransporteringen" Ja, det hadde vel vært rart med noe annet? Kan nesten garantere at hun ikke forsvinner på det flyet kl 13:35 Hvis hun blir får de hente tilbake de stakkars stakkars barna i byen her som ble revet ut av huset sitt tidlig på morningen før de skulle på skolen, og nå sitter på gata uten rent vann og uten pappaen sin, som blir drept om han viser seg i hjemlandet. DE skulle fått bli, ikke Marie!! Jeg grøsser bare ved tanken!
Anonym bruker Skrevet 24. januar 2011 #17 Skrevet 24. januar 2011 Krysser fingrene for at det ikke blir utsatt. Maria Amelie er en ressurssterk dama så vil klare seg fint i Russland. Hun får se det positive i hele saken, at boksalget har mangedoblet seg, noe bankkontoen vil merke.
Anonym bruker Skrevet 24. januar 2011 #20 Skrevet 24. januar 2011 Sendt hjem på 1.klasse sammen med kjæresten og mest sannsynlig en hærskare av tilhengere som tar imot henne på flyplassen i Moskva. Jeg kommer ikke til å miste nattesøvnen pga Maria.
Anonym bruker Skrevet 24. januar 2011 #21 Skrevet 24. januar 2011 Her ble en familie med 5 barn hentet midt på natten. minsta er 3 år og født i norge, de hadde permanent oppholdstillatelse som er blitt trukket tilbake, siden far, som var savnet i hjemlandet, kom til rette! Kjempetrist......... Min sønn savner sin venninne, og jeg må si meg enig i at noen ganger er verden forferdelig urettferdig.
Anonym bruker Skrevet 25. januar 2011 #22 Skrevet 25. januar 2011 Reglene burde være like for alle ja. Bare synd hun ikke tok med seg Krekar og han russiske nynazisten vi huser.. Når det er sagt er vel ikke hun den værste ulovlige vi har hatt her i landet. Hun er jo et godt eksempel på at det går ann å lage seg et liv bare man lærer seg norsk og gidder. Hun skulle så klart gjort det lovlig, så får de som er her lovlig og gir faen i Norge og driver emd snikislamisering er hun et godt ekesmpel på hvordan man kan ha det. Hun lagde seg et godt liv her, det burde alle lovlige gjøre. De ulovlige burde reise hjem og heller komme på lovlig vis.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå