Anonym bruker Skrevet 23. januar 2011 #1 Skrevet 23. januar 2011 Hvor langt tid tok det fra dere fikk pressrier til barnet var ute? Tror det gikk ca. 25-30 min hos meg(førstegangs)....mye?
Anonym bruker Skrevet 23. januar 2011 #2 Skrevet 23. januar 2011 Nå representerer jeg antagelig ikke normalen. Men trykketrangen kom ca 3 timer før han var ute, men var ikke helt åpen og han lå for langt oppe i bekkenet. Så måtte vente en stund før jeg fikk begynne å presse(ikke særlig behagelig). Fra jeg begynte å presse til han var ute tok det mellom 1 og 1 1/2 time. Han var stjernekikker og stod fast så måtte tas med vakuum.
Anonym bruker Skrevet 23. januar 2011 #3 Skrevet 23. januar 2011 Er vel helt vanlig tid det Hadde pressrier i 1 time med første, men hadde veldig svake rier og tok det hele med ro. Men da jordmora sa at babyen måtte ut snart og de kom med en saks for å klippe meg så pressa jeg hardt og babyen var ute etter 10 min og uten at de måtte klippe. Med nr 2 tok det bare 6 min, noe som jeg syntes var litt i det forteste laget. Riene virka nemlig svake da også, men så bare kom babyen
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå