Anonym bruker Skrevet 17. januar 2011 #1 Skrevet 17. januar 2011 Jeg er alenemor, barnet er 1år og jeg skal være hjemme med barnet et halvt år til før jeg begynner på skole. Jeg får Os, kontantstøtte, dobbel barnetrygd og barnebidrag. Får jeg dagpenger, noen som vet om jeg har rett på det??
Anonym bruker Skrevet 17. januar 2011 #2 Skrevet 17. januar 2011 det tror jeg ikke. Dagpenger er vel noe man får den tiden man er ufrivillig uten jobb, det forutsettes at man er arbeidsøker og villig til å ta jobb når det dukker opp en.
Anonym bruker Skrevet 17. januar 2011 #3 Skrevet 17. januar 2011 Nei! Sannsynligvis fyller du ikke kravet om tidligere inntekt. Du blir dessuten ikke regnet for å være reell arbeidssøker da du ikke har barnepass. Som student har man ikke rett på dagpenger.
Anonym bruker Skrevet 17. januar 2011 #4 Skrevet 17. januar 2011 nei, ikke så lenge du ikke er reel arbeidsøker. og har barnehageplass til barnet ditt. har du sakt opp jobben du hadde før du gikk ut i permisjon selv så er det 8 ukers uten lønn først. desuten blir os avkort med 40 ør pr kr du får i dagpenger over 1/2 g, og du får ikke kontantstøtte og må betale for barnehageplass.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå