KzH Skrevet 17. januar 2011 #1 Skrevet 17. januar 2011 Jeg er såå tørst om dagene! Er nå i uke 31 og det har vart en ukes tid nå. Leste at det kunne ha en sammenheng med diabetes, men diabetesprøvene mine var helt normale. Noen andre? =)
kanskjeminime Skrevet 17. januar 2011 #2 Skrevet 17. januar 2011 Jeg har blitt mer og mer tørst selv siste mndene, (er i uke 35 nå) mulig det har noe med at antall liter blod øker? Hekta på vannflasken min iallefall
Belissimo-venter-veldig Skrevet 17. januar 2011 #3 Skrevet 17. januar 2011 Er gravid for tredje gang og har vært supertørst gjennom alle mine svangerskap selv om alle diabetestester har vært helt ok. Regner med at sånn er det bare for meg. Mulig kroppen reagerer på hormonendringene.
karolineb Skrevet 17. januar 2011 #4 Skrevet 17. januar 2011 Jeg er bare i uke 17 og er vannvittig tørst..litt slitsomt fordi jeg må opp på do ca fem ganger hver natt..håper ikke det blir sånn resten av svangerskapet!!
snupp86♥ Skrevet 17. januar 2011 #5 Skrevet 17. januar 2011 det trenger ikke nødvendigvis være diabetes... (etter det jeg har lest og forstått) men når alle prøvene dine har vært fine er det vel ikke noe å bekymre seg om... vann er noe av det beste du kan drikke i ett svangerskap... jeg drikker også masse vann, enda mere nå etter at jeg ble gravid, og har aldri tenkt noe over det... Fortsett med det... :)
kjersti83 Skrevet 17. januar 2011 #6 Skrevet 17. januar 2011 Er i uke 38 i morgen og har vært tørst hele svangerskapet. Har lenge vært avhengig av vannflaske om natten. Må heldigvis opp bare 2x pr.natt da:) Men jeg drakk mye vann også før svangerskapet og kan vel betegnes som vannavhengig. Ikke noe mistanke om diabetes her i gården. Forstått at enn har et større væskebehov når enn er gravid. Har også vært varmere enn før så trenger å avkjøle meg litt innimellom.
Roselille Skrevet 18. januar 2011 #7 Skrevet 18. januar 2011 Ohh yeah....er i uke 31+2 og er mye tørst tørst tørst...det plagsomme er bare det at jeg har ikke plass til å drikke så mye som jeg ønsker.... =)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå