Anonym bruker Skrevet 15. januar 2011 #1 Skrevet 15. januar 2011 Kan noen fortelle meg hvordan de får myke pannekaker!? Mine har en tendens til å bli litt stive Bruker hvetemel, melk, et par egg, sukker og litt margarin. Noen gode pannekakelagere her?
Anonym bruker Skrevet 15. januar 2011 #2 Skrevet 15. januar 2011 Røren skal være ganske tynn, og bør du stable dem om du vil at de skal bli myke.
Anonym bruker Skrevet 15. januar 2011 #3 Skrevet 15. januar 2011 Jeg vet ikke, mine blir alltid myke, men jeg bruker bare egg, melk og mel..+ margarin i panna..
Anonym bruker Skrevet 15. januar 2011 #4 Skrevet 15. januar 2011 jeg bruker: 4 dl hvetemel 1/2 ts salt ca. 6 dl lettmelk 3 egg ca. 2 ss sukker (mengden på sukkeret kan du velge selv) Lar røren svelle i 20 minutter, og sper på litt melk hvis jeg synes røren er for tykk. Røren holder til ca. 10 pannekaker. Bruker heller å ha litt ekstra med stekesmør i panna.
Anonym bruker Skrevet 15. januar 2011 #5 Skrevet 15. januar 2011 Jeg bruker ikke sukker i mine:) sånn gjør jeg det, jeg bruker forresten ikke noe eksakte mål Pleier å helle 1 1/2 liter melk i en bolle, sette smør til smelting ca 50-100gram. Rører litt og litt mel ut i melken til røra er passe tykk, tilsetter da litt salt og rører det ut, 3 egg røres inn i røra for så og tilsette det smelta smøret:) Lar røra stå i ca 1/2 time. Første pannekake har jeg alltid smør i panna s¨den ikke brenner seg, den pleier jeg og å kaste etterpå (eller gir den til mannen min) for den er aaalltid mye fett i. Steker de passe tynne på middels varme, har sett at steker du de på for høy varme,blir de ofte stive:) Lykke til pannekaker er <3
Anonym bruker Skrevet 15. januar 2011 #6 Skrevet 15. januar 2011 Gjør det samme, tar det litt på feeling. Men har også i en teskje bakepulver, en teskje vaniljesukker og litt kanel - yummy! Andre ganger steker jeg små biter med bacon og har i røra!
Anonym bruker Skrevet 15. januar 2011 #7 Skrevet 15. januar 2011 Det skal ikke være sukker i pannekakerøra. Det brukte jeg alltid før, men etter å faktisk ha lest ei oppskrift så fant jeg ut at pannekakene jo blir mye bedre uten. Alltid myke.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå