Anonym bruker Skrevet 13. januar 2011 #1 Skrevet 13. januar 2011 HVorfor er det så mange som mener at hun skal få bli hun har jo vært her ULOVLIG. om vi skal ta åpent imot og gi lovlig opphold til alle som har sniki seg unna så får vi snart resten av verden til norge, kan ikke lønne seg å klare å holde seg skjult i flere og og at det dermed skal gi lovlig opphold likevel. Det at hun har vært her ulovlig så lenge er jo KRIMINELT. Det hyles jo ut om alle andre innvandrere som er her ulovlig og at norge ikke er flinke nok til å sende ut, men med hun her så er det liksom annerledes siden hun har vært her så lenge og har norsk kjæreste og greier, nei vettu hva, send hjem alle som ikke har lov å være her. FØRSTE FLY HJEM!! For ALLE som ikke har lovlig opphold her
Anonym bruker Skrevet 13. januar 2011 #2 Skrevet 13. januar 2011 helt enig, men jeg mener også at de burde få fart i andre saker, og få andre også ut.... skal være likt for alle....
Anonym bruker Skrevet 13. januar 2011 #3 Skrevet 13. januar 2011 Ja jøss. Send hjem folk som flyktet fordi de i sitt hjemland risikerer tortur og dødsstraff for å ha ytret sin mening, er i familie med noen som har det, eller har en hudfarge eller religion som setter dem i faresonen. Man må for all del ikke ta i mot NOEN mennesker som har hatt et grusomt liv og flykter til Norge (med stor N). Bort med all solidaritet og medmenneskelighet så lenge bare vi nordmenn har det godt og kan meske oss i trygghet og det meste av verdens rikdommer slik at vi kan klage vår nød når trygden er en dag forsinket.
Anonym bruker Skrevet 13. januar 2011 #4 Skrevet 13. januar 2011 Ja, send ut de ressurssterke, de som tilpasser seg og de som klarer seg fint i det norske samfunnet først og la gørra være igjen. Det er god politikk det!
Anonym bruker Skrevet 13. januar 2011 #5 Skrevet 13. januar 2011 Nei, sier ikke de skal la gørra være igjen, sier de skal sende ut alle. Om man skal få være her bare fordi man har klart å lure systemet i mange år så er det greit liksom, åssen blir det her etterhvert da a?
Anonym bruker Skrevet 13. januar 2011 #7 Skrevet 13. januar 2011 Hallo! Du kan jo ikke forvente at loven ikke skal gjelde for deg bare fordi du er ressurssterk!?! Det er behovet for beskyttelse som er grunnlaget for opphold på humanitært grunnlag, ikke om du greier å lære norsk. Å la de som kan jobbe eller ta utdanning få bli på tross av manglende behov for beskyttelse, er ren diskriminering. Jeg er for å sende ut alle som er her ulovlig og som ikke risikerer forfølgelse i hjemlandet. Hvorfor kom fam. Amelie hit i det hele tatt? Jo, fordi Finnland ikke fant grunn til å gi dem opphold.
Anonym bruker Skrevet 13. januar 2011 #8 Skrevet 13. januar 2011 Nå tar du litt av 20:10. Det er da virkelig ikke dette denne saken handler om...
Anonym bruker Skrevet 13. januar 2011 #9 Skrevet 13. januar 2011 Dette mener jeg er helt feil eller delvis feil. På den ene siden klages det over sen saksbehandlingstid, men i den tiden så blir faktisk asylsaken grundig gjennomprøvd. Stemmer det søker sier, språktester bli analysert, ambassader og konulater kontaktet, alle får gratis advokathjelp osv. Jeg tviler ikke på at folk får saken sin prøvd i det norske asylinstituttet. Det er fullt forståelig at folk ønsker seg et bedre liv, men asylinstituttet skal ikke være svart på drømmen om Amerika!
Anonym bruker Skrevet 13. januar 2011 #10 Skrevet 13. januar 2011 Neivel? Du tar jo alle ulovlige innvandrere over ett, og en del av dem har faktisk rømt til Norge for å berge livet sitt. Selvsagt ikke alle, men mange. Det blir for stupid å ville kaste ut alle uansett. Hver enkelt sak må sees på individuelt og vurderes, slik det er nå, og i mange tilfaller vil et ressurssterkt og velintegrert menneske som i denne saken være et bra tilskudd til landet vårt som vi bør beholde.
Anonym bruker Skrevet 13. januar 2011 #11 Skrevet 13. januar 2011 Nå velger vel ikke et barn akkurat å være her ulovelig. Hun kom hit ulovelig med sine foreldre. Ja hun er myndig og alt det der nå og kunne tatt noen valg som å forlate landet. Men hun valgte å gi seg selv og andre i situasjonen et ansikt. Stå på sier jeg. Og ja, det er mye bedre å la slike få en sjanse, som fakisk lærer seg flytende norsk, tar del i samfunnet og viser engasjement. Ikke disse som sitter på ræva og gnager på alt av trygder de kan få. Jeg tror på at noe må revurderes i hvordan vi behandler enkelte saker i innvandringspolitikken våres her til lands. Se på hvilke ressurser man faktisk kan få, og hvor mye vi faktisk må betale ekstra for alle de som aldri møter opp til norsk kurs, som aldri prøver å integere seg, og ha en null toleranse for vold og regelbrudd..
Anonym bruker Skrevet 13. januar 2011 #12 Skrevet 13. januar 2011 Jeg er 20:16, ikke HI. Sånn som du skisserer det, går du inn for en diskriminering av asylsøkere. De som kan klare seg selv, ja takk - de som kommer til å koste det norske samfunnet noe, nei takk. Grunnlaget for å få opphold i norge, er behovet for beskyttelse. De som ønsker å komme hit for å jobbe, får søke om det og la være å lyve til myndighetene for å gjøre saken sin lettere som Amelie har gjort.
Anonym bruker Skrevet 13. januar 2011 #13 Skrevet 13. januar 2011 Jeg tror mange av dere misser poenget... Tingen er at hun kom hit som barn, uten å ha noe påvirkningskraft overhodet. Det at hun kastes ut for å sette et eksempel blir bare enda et sybol på feigheten til norske myndigheter. De tar jentungen som ikke er noen trussel og hiver henne ut, mens terrorister og kriminelle gærninger kan herje fritt, fordi hvis vi rører dem så kan de finne på noe crazy!
Anonym bruker Skrevet 13. januar 2011 #14 Skrevet 13. januar 2011 Og som barn fikk hun avslag på søknad om opphold sammen med sine foreldre, men nektet å forholde seg til dette og ble her ulovlig = grunn for hjemsendelse nå når hun er voksen og har fått nytt avslag på sin individuelle søknad. Tror ikke jeg har misset poenget, nei.
Anonym bruker Skrevet 13. januar 2011 #15 Skrevet 13. januar 2011 Veldig mange som mener at denne dama bør forbli i Norge pga av hennes nettverk, venner, jobb osv... Men det mange glemmer er at dette er et nettverk som hun har opparbeidet seg mens hun har oppholdt seg i Norge ulovlig. Hadde ikke familen gått under jorda den gangen de faktisk skulle ha forlatt Norge så hadde ikke dette en gang vært et tema. Dessuten så sendes hun hjem til Russland så hun tviler sterkt på at hun kommer til og sendes i fengsel oppleve tortur eller blir drept! Send henne hjem og det gjellder dessuten alle som oppholder seg i Norge i dag. Dessuten så bør ikke norske myndigheter gi etter for hvilke signaler sender det ut; Bare du oppholder deg i landet lenge nok så er det greit!
Anonym bruker Skrevet 13. januar 2011 #16 Skrevet 13. januar 2011 Lemp ut dei som er ute etter fan skap i staden for.
Anonym bruker Skrevet 13. januar 2011 #17 Skrevet 13. januar 2011 Så så lenge de som kommer hit oppfører seg skikkelig, kan de få bli? Tror ikke du skjønner hva du sier, passe håpløst 21:05.
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 13. januar 2011 #18 Skrevet 13. januar 2011 det er svert lite medmenneskelig å sende ut folk som har kommet hit som mindreårig og uten selv å bestemme det, for så å kaste dem ut etter de over lang tid har skaffet seg et liv og en fremtid her. hva har hun å reise tilbake til? det er fult mulig å la henne bli innen for dagens regelverk. jeg ser jens snakke om rettferdighet. om jeg slår 9 mennesker så er det ikke noe mer moralskt rett å slå den tiende for at de alle skal bli behandlet likt.- det er kanskje rettferdig, men ikke rett
Anonym bruker Skrevet 13. januar 2011 #19 Skrevet 13. januar 2011 Hvordan har hun klart å gå på universitet/høyskole uten å ha personnummer? Har hun hatt falsk identitet? Da er jo hun kriminell..
Anonym bruker Skrevet 13. januar 2011 #20 Skrevet 13. januar 2011 Hun skrev et personlig brev til NTNU og fikk plass på tross av at hun ikke kunne søke på ordinært vis med personnummer.
Anonym bruker Skrevet 13. januar 2011 #21 Skrevet 13. januar 2011 Det her er et godt eksempel på mediasaker som skaper sympati og legitimitet. Nå er folk i fakkeltog, kjendiser engasjerer seg, kor synger for damen og alle som støtter henne har skjønt poenget med medmenneskelighet, menneskeskjebner osv osv. På andre siden er det et slemt og snevert regelverk som bare støtter Krekar og terrorisme. Dersom hun får bli, hva da med de 5000 andre som oppholder seg ulovlig?
Anonym bruker Skrevet 13. januar 2011 #22 Skrevet 13. januar 2011 Da må lovverke se litt nærmere på hver enklet, og se litt på disse andre som får bli for en hver pris..
Anonym bruker Skrevet 13. januar 2011 #23 Skrevet 13. januar 2011 Hun har jo overhodet ikke noe forhold til Russland, har ikke vært der siden hun var barn. Hvordan ville du likt å bli kastet ut til et ukjent land?
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 13. januar 2011 #24 Skrevet 13. januar 2011 det burde jo være at folk som kommer hit ufrivillig som barn og bor her lenge pga foreldrenes valg autmoatisk burde få bli her fordi det er her de har tilknyttning. dette handler ikke bare om henne, men hun har gitt dem et ansikt
Anonym bruker Skrevet 13. januar 2011 #25 Skrevet 13. januar 2011 Tror du ikke da at det blir om å gjøre å ta med seg en tiåring og gjemme seg noen år?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå