Gå til innhold

Andre som ønsker barnevakt natten over uten grunn?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Blir ofte spurt om hvor ofte en har barnevakt for å gå på fest, eller ut på byn eller noe sånt. Men det må da være flere som har, eller ber om, barnevakt uten å ville på fest ol?

 

Jeg liker ikke å gå på byn eller fyllefest, og middag med gode venner trenger vi ikke å plassere barna bort for, da er vi hjemme i rimelig tid og drikker ikke så mye heller. Derimot synes vi det er helt nydelig de få gangene vi har barnevakt over natten og bare er hjemme og slapper av.

 

Joda, vi kan slappe av uten barna et par timer hver kveld, men det kan ikke sammenlignes med å ha barnevakt fra lørdags formiddag til søndags formiddag.

 

Bare det å kunne sette seg ned midt på dagen, uten å bli mast på og måtte sprette opp igjen i ett kjør. Kunne lage middagen sammen, uten avbrytelser. Kunne drikke litt ekstra med vin til maten og vite at vi er garantert å ikke bli forstyrret av ett eller flere barn som våkner og gråter under den sene middagen. Kunne være sent oppe begge to, ha høylytt sex uten å være redd for å vekke noen. Med lyset på ;) Sove hele natten i trygg viten om at en for en gangs skyld ikke blir vekket av barnegråt. Sove lenge. Begge to. Stå opp til stillhet for en gangs skyld, spise frokost når man føler for det. Lese avisen...i fred, uten noen avbryter med et "kom å tørk!".

 

For all del, jeg ville ikke hatt et liv uten barna mine! Jeg liker livet og levenet som følger med dem, koser meg med dem og nyter å ha dem rundt meg, men en eller to ganger i året så er det likevel vidunderlig å ha en liten pause. Bare for å slappe av rett og slett. Vite at man ikke blir forstyrret på dagen og vekket om natten.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ca de første to årene vi hadde barn hadde vi aldri barnevakt uten at vi skulle noe, men nå har vi blitt flinkere og jeg er helt enig med deg i at det er godt. Nå har vi riktignok en baby som ammer morgen, kveld og natt, så han må være hjemme (tar ikke flaske), men når han slutter å amme, så kommer vi nok til å spørre om barnevakt til begge en gang i blant, sånn at vi kan kose oss hjemme uten å bli forstyrret.

Skrevet

Jaaa!!! Jeg har kunn barnevakt når jeg jobber og kunne tenkte meg 24t helt for meg selv innimellom... Er 100% alenemor så kan liksom ikke bare stikke unna en kveld heller..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...