Anonym bruker Skrevet 8. januar 2011 #1 Skrevet 8. januar 2011 Kan jeg blande litt pulver direkte i ei flaske med morsmelk? Det er kun for at baby skal være mett litt lengre og ikke våkne 6 ganger om natta... Jeg har nok melk, bare ikke nok om natten. På dagtid må jeg pumpe et par ganger for å ikke sprenges og det er denne melka jeg tenkte å tilsette litt hipp og gi på natta.
Anonym bruker Skrevet 8. januar 2011 #2 Skrevet 8. januar 2011 jeg ammer en baby på 2 mndr. hun får flaske i 23-24 tiden på kvelden og sover til kl 6. når hun ikke fikk det våknet hun hele tiden. må tillegge at hun var 5 kg når han ble födt. og på barsel sa legen at siden hun er så stor krever hun mye mer mat så jeg kunne godt gi litt på flaska når jeg så at hun ikke var fornöyd og mett. ammer mye og har mye melk jeg også. syns at det er godt å slippe å våkne hver time og i tillegg er babyen sulten likevel. pröv å gi en flaske för leggetid så ser du om det funker? hos oss funker det kjempebra og både mor og baby sover godt og jeg har ikke dårlig sammvittighet for at jeg gir henne flaske iblant.
Anonym bruker Skrevet 8. januar 2011 #3 Skrevet 8. januar 2011 forresten jeg vet ikke om du bör blande hipp eco1 i morsmelka. pröv heller å blande med vann og gi. 21.43
Anonym bruker Skrevet 8. januar 2011 #4 Skrevet 8. januar 2011 Nei, ikke bland med morsmelka! Men bland i riktig forhold med vann og gi i tillegg heller! Man skal ikke tulle med blandingsforholdene, babyen kan bli dehydrert. Følg bruksanvisningen på pakken nøye. Hilsen en som kan mye om morsmelkerstatning.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå