Anonym bruker Skrevet 8. januar 2011 #1 Skrevet 8. januar 2011 Og man med samlivsbrudd skal betale så mye i bidrag, hvis et barn koster i gjennomsnitt 500 til 1000 kr pr. mnd i alderen 0-6 år, hvorfor skal bidragsbetaler betale i gjennomsnitt rundt 3000 kr pr. mnd da? Er det sånn at ingen bidragsmottakere tjener penger eller?
Anonym bruker Skrevet 8. januar 2011 #2 Skrevet 8. januar 2011 500-1000 kr i mnd? Hvor får du det fra?
Anonym bruker Skrevet 8. januar 2011 #3 Skrevet 8. januar 2011 Tror du må sette deg inn i hva bidrag skal dekke, før du uttaler deg. Du finner det på NAV sine sider, om du leter litt........
Anonym bruker Skrevet 8. januar 2011 #4 Skrevet 8. januar 2011 Et barn i alderen 0-6 år koster 4478 kroner i følge statens utregning. Dette inkluderer: * matvarer * klær og skotøy (ut over det barnet skal være utstyrt med ved plasseringen) * hygiene (vanlig personlig pleie: toalettsaker, bleier, o.l.) * sport, lek og fritid * møbler og husholdningsartikler (ut over det barnet skal ha ved plasseringen) * bolig og strøm * reisekostnader * telefon- og mediebruk * bidrag til feriereiser Beredskapshjem o
Anonym bruker Skrevet 8. januar 2011 #5 Skrevet 8. januar 2011 "Beredskapshjem o" skulle ikke stå der, dette er kopiert fra fosterhjem.no sine sider som viser hva staten mener det koster med et barn i mnd.
Anonym bruker Skrevet 8. januar 2011 #6 Skrevet 8. januar 2011 barnebidraget her ligger bare på 1300 i mnd......!!!???
Anonym bruker Skrevet 8. januar 2011 #7 Skrevet 8. januar 2011 Ett barn koster mye mer enn 500-1000 kr i mnd i alderen 0-6 år. Men uansett hvor mye sifo mener ett barn koster i mnd er det ikke bare det som legges til grunn. Ett barn skal nyte godt av at dets foreldre tjener penger og jo bedre foreldrene tjener jo bedre levestandard får barnet(barna) deres. Hvem er du som ikke mener ungene skal nyte godt av foreldrenes inntekt? Er du bidragspliktig eller har du valgt deg en som er det?
Anonym bruker Skrevet 8. januar 2011 #8 Skrevet 8. januar 2011 haha, 500 kr i mnd du! Dekker ikke mat for en uke engang! For ikke å snakke om barnehage og sfo. Dagens mest latterlige innlegg. Du virker bitter HI:)
Anonym bruker Skrevet 8. januar 2011 #9 Skrevet 8. januar 2011 En bidragsmottaker kan ikke være arbeidsledig og motta masse i barnebidrag. Eller jobbe redusert fordi hun mottar barnebidrag!
Anonym bruker Skrevet 8. januar 2011 #10 Skrevet 8. januar 2011 er det ikke i begge foreldrenes interesse at barna har det best mulig økonomisk? Jeg får 3500(lite) av barnefar men mer hvis det er noe spesielt de trenger, nye sko, vinterjakke eller om jeg har dårlig råd en mnd. Vi har en fin tone og pengene han betaler går til barna og deres ve og vel.
Anonym bruker Skrevet 8. januar 2011 #11 Skrevet 8. januar 2011 Jeg er faktisk litt enig med hi her altså. Så klart koster det mere enn 500-1000 kroner, men skal ikke bidragsmottakeren betale noen ting da? Hvis barnfar betaler minimum 3000 i bidrag hver mnd så tjener mor på det vil jeg si.Hvor mye mat spiser en 1 åring liksom? Hvor mange par sko i mnd trenger et barn? Hvor mye nye klær trenger et barn på den alderen HVER mnd. Kunne vært mindre bidrag, og heller litt mer 3-4 ganger i året. Ikke kom å fortell meg at småbarn spiser og bruker klær for 3000 per mnd.
Anonym bruker Skrevet 8. januar 2011 #12 Skrevet 8. januar 2011 3500 lite? Javel..Jeg får ingenting jeg bortsett fra minstebidrag fra nav på 690. Slutt å klag dere som syns så mye penger er lite!
Anonym bruker Skrevet 8. januar 2011 #13 Skrevet 8. januar 2011 men det er jo ikke bare mat og klær bidrage skal gå til. Det skal gå til å dekke litt av boutgiftene,bhg/sfo utgifter, fritidsaktiviteter.osv å da er ikke 3000 så mye i bidrag
Anonym bruker Skrevet 8. januar 2011 #14 Skrevet 8. januar 2011 Teller ikke innsatsen til bidragsmottaker da? Jeg har ungene 3 uker i strekk, fri hver 3. helg. Tør påstå at den kjærligheten,omsorgen, matlagingen, ryddingen osv jeg gjør for barna teller vel så mye som barnebidraget fra far. Det er jeg som leker mest med dem, tar dem med plasser, kjører dem på fritidsaktiviteter, har venner på besøk osv. Jeg har ike muligheten til å ta en godt betalt nordsjøjobb, men jeg har mulighet til å gi barna mine det de trenger likevel. Med hjelp av fars bidragspenger.
Anonym bruker Skrevet 8. januar 2011 #15 Skrevet 8. januar 2011 Hvorfor skal det dekke boutgiftene? Har mor så dårlig råd og lite inntekt får hun bostøtte..I tillegg er det jo å mor som får barnetrygden, den skal jo dekke klær også? Ser ingen som har nevnt den.Er hun alenemor får hun dekt nesten 70 % av barnehagen eller sfo. Fritidsaktiviteter til så små barn koster nesten ingenting. Det er når barna begynner å bli større det virkelig begynner å koste!
Anonym bruker Skrevet 8. januar 2011 #16 Skrevet 8. januar 2011 Nei, men du må tenke at du skal dekke noe selv også. Ikke like mye, men vet ikke hva fordelingsbrøken dere mellom er. Kommer jo an på hva han og du tjener. Om du tjener mindre enn han så si at 2000 skal komme fra deg. I tillegg til barnetrygden blir det fort en fin sum. Og jeg sier ikke at 3000 er mye, er alenemor selv. Men tror mange glemmer at en skal bidra selv også barnetrygden kommer forøvrug barnefar også til gode, på samme måte som stønad til tilsyn gjør.
Anonym bruker Skrevet 8. januar 2011 #17 Skrevet 8. januar 2011 Det skal dekke boutgiftene for ungen trenger ett sted å bo og det skal far også være med å dekke. Noen har bare så tungt for det.
Anonym bruker Skrevet 8. januar 2011 #18 Skrevet 8. januar 2011 Det var et godt poeng noen over her nevnte. Barnetrygden, den ser ikke bidragsyter noe som helst til. Den plusses på de tusen som bidragsyter gir til bidragsmottaker som skal gå til diverse. Nei, disse reglene er helt på hodet spør du meg. Jeg er heldigvis ikke i den situasjonen med å verken motta eller betale bidrag, men har 4 barn selv og vet hvor mye det koster å ha barn, og bruker langt fra så mye penger på mine barn både når det gjelder boutgifter, mat etc som enkelte nevner her. De som betaler bidrag i mange tilfeller blir jo "loppet", da det tar lite hensyn til bidragsbetalers nye liv.
Anonym bruker Skrevet 8. januar 2011 #19 Skrevet 8. januar 2011 Det blir både tatt hensyn til at bidragsyter skal ha nok igjen til normalt livsopphold, og om bidragsyter har barn boende hos seg. Men det ER dyrt å skulle betale i to husstander, noe bidragsytere må....
Anonym bruker Skrevet 8. januar 2011 #20 Skrevet 8. januar 2011 Etter hva jeg forstår blir det ikke gitt mye fradrag på fars bidragsevne i forhold til 1-.4 barn i nytt forhold.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå