Gå til innhold

Kan det være herpes på toåringen?


Anbefalte innlegg

Gjest Tale30
Skrevet

Jenta vår har fått et sår på overleppen. Det kan se ut som munnsår. Pappaen har herpes med utbrudd fra tid til annen, men da er han alltid veldig forsiktig.

 

Kan det komme av kulden også? Uten å være herpes? Og dersom det skulle være herpesviruset - jeg hørte noe om at det kunne være dødelig for små barn å få dette, gjelder det bare spedbarn?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det kan det vel være, men umuig for oss andre å vite det uten å ha sett på det. Ser det ut som herpes, så er det mest sannsynlig det. Og de sårene man får av kulda (så framt det er små blemmer), er jo også herpes

Gjest Tale30
Skrevet

Hmmm... takk for svar :)

 

Jeg skjønner at dere ikke kan svare basert på et innlegg :) Tenkte kanskje at noen hadde små barn med herpes, jeg trodde at det var en "voksenting". Jeg har aldri hatt tilbakevennende munnsår selv, men vet at leppen har sprukket og dannet sår en gang når det var veldig kaldt. Vi får vel bare vente og se om såret kommer tilbake på samme plass..

Skrevet

Jeg plagdes veldig med munnsår når jeg var liten, fikk det ofte av sola

Skrevet

Så lenge det er munnsår kommer disse som regel av herpesviruset. Spesielt siden pappaen også har det, er det nok mest sannsynlig at det er herpes. Jeg har en gutt på 4 som fikk herpes fra barnehagen da han var et drøyt år. Han får munnsår fra tid til annen som er plagsomme. Jeg har ikke hørt noe om at det kan være dødlig for små barn.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...