Anonym bruker Skrevet 6. januar 2011 #1 Skrevet 6. januar 2011 Vi koker dem. Gullet er 2 mndr. Hvor lenge til må vi gjöre det?
Anonym bruker Skrevet 6. januar 2011 #2 Skrevet 6. januar 2011 vi kokte de til han var 5 mnd, da begynte han å spise litt andre ting. Mange som slutter å koke de når de er rundt 3 mnd. Når barnet begynner å spise grøt e.l trenger man ikke lengere å koke Men jeg synes ikke de ble skikkelig rene i oppvaskmaskinen.
Anonym bruker Skrevet 6. januar 2011 #3 Skrevet 6. januar 2011 Jeg steriliserte alt til de ble så store at de krøp rundt på gulvet og puttet "alt mulig" i munnen. Etter den tid nøyde jeg meg med grundig vask. Jeg har riktignok ammet mine, men de fikk litt flaske i tillegg og jeg vasket flaskene for hånd i oppvaskkummen med flaskekost og skyllet dem nøye etterpå. Hvis du skyller flaskene godt med en gang du har brukt dem blir de lette å rengjøre.
Gjest Skrevet 6. januar 2011 #4 Skrevet 6. januar 2011 Jeg kokte flaskene til hun var litt over 3mnd. Etter det vasket jeg dem i oppvaskmaskinen og skylte i kaldt vann etterpå (for å være sikker på at alle såperester var borte) og en gang i uka koker jeg tutene. Kanskje ikke nødvendig, men det har bare blitt en vane;)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå