Gå til innhold

Jeg for mer penger i AAP enn å jobbe 50%....


Anbefalte innlegg

Skrevet

så derfor frister det jo mer å være trygdet resten av livet enn å jobbe 50% og få mindre penger.

Er ikke frisk nok til å jobbe 100%.

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg er halvt ufør, og går på halv aap. Når jeg gikk fra 50% arbeidsinntekt og over til 50% aap, var det et inntektstap som svei. Jeg gikk ned 3000,- per mnd. Nå har det vært lønnsøkning på jobben, og når jeg går tilbake til jobb kommer jeg til å tjene 4000,- mer enn hva jeg gjør¨nå på aap..

Jeg trenger de pengene per mnd. Jeg skal tilbake til jobb, muligens presser jeg meg mer enn helsa tillater.

 

aap regnes ut i forhold til tidligere inntekt, det er en 40% reduksjon av det. Om du tjente veldig bra, så har du høyere aap, enn om du ikke tjente veldig bra. Så om du har veldig høy aap, tjente du bra, om det ikke lønner seg å begynne i jobb igjen, så vurderer du det opp mot lavere lønnede stillinger.

 

 

Skrevet

Ja, sånn er det i og med at aap utgjør 66% (?) av inntekten du hadde i full jobb. En ting er å tenke tanken, en annen ting er å utnytte den. En bør jo bestrebe seg på å ikke snylte på staten,

 

Men har du ikke krav på aap for de 50% du ikke jobber? Du må vel utredes for uførepensjon hvis du er 50% arbeidsufør?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...