Anonym bruker Skrevet 5. januar 2011 #1 Skrevet 5. januar 2011 Føler alle "koser seg" hele tiden. Det er julekaker, saft, boller, kaffebesøk, lørdags og helgegodter, sommer iser osv. Vi har kun sunt kosthold. Jeg spiste ikke chips før jeg var over 20 år og jeg må inrømme at det ikke engang smakte godt. Vi lager masse god mat av rene råvarer og ungene elsker dette. De sier også nei takk til usunne ting men de får lov å spise hvis de ønsker selv. Både jeg og min mann har vokst opp slik så for oss er det bare sånn. Flere?
Anonym bruker Skrevet 5. januar 2011 #2 Skrevet 5. januar 2011 Du kan jo ikke påstå at man ikke har en sunn livsstil fordi om man unner seg litt godis på lørdager, eller en is eller to på sommeren da.
Anonym bruker Skrevet 5. januar 2011 #3 Skrevet 5. januar 2011 Det var heller ikke det jeg mente. Jeg lurte på om det var flere som var slik som oss. hi
Anonym bruker Skrevet 5. januar 2011 #4 Skrevet 5. januar 2011 Ut fra det du har skrevet, så leses det som om du mener det. Kanskje litt dårlig formulering.
Anonym bruker Skrevet 5. januar 2011 #5 Skrevet 5. januar 2011 Dere høres sjeldne ut. Jeg kan ikke si jeg kjenner noen som ikke spiser noe godterier i det hele tatt.
Anonym bruker Skrevet 5. januar 2011 #6 Skrevet 5. januar 2011 Da er jeg selve symbolet på usunn... Jaja, nytt år, nye muligheter....
Anonym bruker Skrevet 5. januar 2011 #7 Skrevet 5. januar 2011 Og hva er da en sunn livsstil? Hva innebærer dette? Hva spiser dere? Hvilke råvarer lager dere fra og har du oppskrifter? Finner nemlig ikke noe på nettet eller i bøker som klarer å kombinere sunn mat og smakfull mat. Da skulle jeg gått over til å spise bare sunt jeg og.
Anonym bruker Skrevet 5. januar 2011 #8 Skrevet 5. januar 2011 Jeg kan på ingen måte påstå at jeg spiser bare sunt og hvertfall ikke hvis kriteret for sunn livsstil er sånn HI beskriver, men å få sunn mat til å smake godt, det er ikke noe problem. Grønnsaker smaker godt og man kan bruke mye forskjellig krydder og urter for å få maten til å smake godt. Mener du at det er bare fet, usunn mat som smaker godt? Da har vi hvertfall helt forskjellige meninger om hva som er god mat!
Anonym bruker Skrevet 5. januar 2011 #9 Skrevet 5. januar 2011 Vi går på diett her og spiser knekkebrød med lav fettprosent og kun ting med nøkkelhull. Middagene er en ss kokt ris og 150 gr kylling, fisk eller ren biff og masse grønnsaker. Ikke salt, men krydder. Vi kan spise ubegrenset frukt og grønnsaker. Men det begynner å bli kjedelig etterhvert. Vi spiser aromasopp, squash, aubergine, gulrøtter, agurk, kålrot, spinat, løk, rødløk, blomkål, rosenkål, brokkoli, asparges o.l. Koker eller steker i teflonpanne. 1 ss olje. Men savner flere smaksvarianter. Vi får ikke spise saus eller annen type væsker. Det blir litt for tørt og smaker litt for mye det samme etterhvert. Har gått på kuren i 1 mnd nå. Gått ned 5 kilo.
Anonym bruker Skrevet 5. januar 2011 #10 Skrevet 5. januar 2011 Kan du forklare hva dere spiser og ikke spiser, HI? HVor mye mosjon dere får osv? "Sunn livsstil" kan ofte bety forskjellige tng alt etter hvem man spør.
Anonym bruker Skrevet 5. januar 2011 #11 Skrevet 5. januar 2011 Du må nok utdype deg litt i hva du mener er en "sunn livstil" da det varierer fra person til person. Hvis du tenker på sunt som det helsemyndighetene i Norge anbefaler så vil jeg si dere lever med normal kosthold og ser ikke noe spesielt med det, men det virker ikke som dere følger helsemyndighetenes anbefalinger utfra det du skriver så da lurer jeg på hva du ser på som sunt? Hvilke matverer er sunne? Hvilket fett spiser dere? Fordelingen på fett, karbohydrater og proteiner i prosenter pr dag? Hva spiser dere når dere spiser ute/hos andre osv?
Anonym bruker Skrevet 5. januar 2011 #12 Skrevet 5. januar 2011 Vår livsstil likner relativt mye på den du beskriver, selv om jeg føler at vi er ganske normale. Den eneste forskjellen er at vi har litt snop av og til, men som regel ganske begrensede mengder da. Ellers kjøper vi så og si aldri brus, saft, boller, is, potetgull. Lager omtrent all mat fra bunnen og spiser kun svært grovt brød. Ungene mine er for små for snop enda, men siden vi sjelden spiser det i hverdagen sier det vel seg selv at vi neppe kommer til å legge opp til denne uvanen bare fordi barna blir større. Men jeg føler "omverdenen" styrer mye av kostholdet vårt og ungenes. Mat vi kjøper i kantina, som ungene får i barnehagen, som serveres på besøk hos besteforeldre eller andre osv. Så føler det ligger litt utenfor min kontroll også.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå