Anonym bruker Skrevet 4. januar 2011 #1 Skrevet 4. januar 2011 å få en snekker til å legge "panel" i taket på to soverom (14 og 7,5 m2), samt perlestaff panelplater på veggene? I tillegg har vi en gang på ca 15 m2 som skal ha nytt "panel" i taket.. Og vi ville at snekkeren skulle dele av soverommene (14 og 7,5 m2) med en ny vegg, slik at de blir mer like store (rommene er ved siden av seg, så kun en rett vegg som skal flyttes)... Gulv og riving skulle vi selv stå for.. Listeverk er inkludert i anbudet vi fikk, og det var på 80 000 inkl moms.. Er ikke det mye? Etter mine beregninger vil materialkostnadene komme på max 25000 kr..(inkl i anbudet).. Noen som har erfaring med hva slikt koster?
Anonym bruker Skrevet 4. januar 2011 #2 Skrevet 4. januar 2011 Må legge til at snekkeren heller ikke skal legge gulv, altså kun tak og vegger, samt flytte en vegg.. HI
Gjest Skrevet 4. januar 2011 #3 Skrevet 4. januar 2011 Er tilbudet spesifisert? Det høres kanskje litt mye ut, men ofte er jo arbeidet dyrere enn materialene og det kan tenkes at de legger på 15% på materialene hvis det er inkludert.
Anonym bruker Skrevet 4. januar 2011 #4 Skrevet 4. januar 2011 Heisann! Nei, tilbudet var ikke spesifisert, kun grovt skissert hva som skal gjøres. Ingen pris på hva som koster hva.. må nok få det i morgen.. for med en slik timelønn kan vi jo ta fri en md å gjøre det selv..:-(
Anonym bruker Skrevet 4. januar 2011 #5 Skrevet 4. januar 2011 Hva legger du til grunn for din utregning? Jeg har ikke riktig verktøy tilgjengelig nå, men dette kan jeg finne ut relativt kjapt når jeg har det jeg trenger. Tror egentlig ikke 80 000 er så innmari ille, men det er klart at du sparer endel på å gjøre det selv.
Anonym bruker Skrevet 4. januar 2011 #6 Skrevet 4. januar 2011 Takk for svar! Soverommene er 14 og 7,5 m2, og veggen mellom dem skal flyttes litt, slik at rommene blir mer like. På vegger skal det perlestaff panelplater, og i taket panel (plank, hvitmalt). Skal også ha slike "planker" i taket i gangen. Listeverk tak og gulv er medregnet på soverom, kun listeverk i tak i gangen.. Taket i gangen må lektes ned noe på et parti, så noen lekter går nok med.. Jeg finner ut at de må ha beregnet seg over 50 000 kun for arbeidet!!
Anonym bruker Skrevet 5. januar 2011 #7 Skrevet 5. januar 2011 Hei Jeg hadde fått inn minst 3 snekkere fra forskjellige firmaer for å se hvem som er billigst. STORE prisforskjeller der ute. Så kan hende du sparer litt med å ringe rundt og be om befaringer av flere
Anonym bruker Skrevet 5. januar 2011 #8 Skrevet 5. januar 2011 Som regel har folk altfor dårlig kunnskap om hva ting koster og hvor lang tid det tar til å selv kunne regne på hva dette "burde" koste. Kan du ikke legge det inn på mittanbud.no, så får du pris fra flere?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå