Anonym bruker Skrevet 4. januar 2011 #1 Skrevet 4. januar 2011 Var i et selskap i helga som var, og fikk spørsmål om jeg skulle ha brus, eller om jeg var voksen nok til å drikke kaffe enda. Er 21 år... Syntes det var litt sært jeg ja
Anonym bruker Skrevet 4. januar 2011 #3 Skrevet 4. januar 2011 Jaja, jeg tok meg ikke nær av den altså Hun virket ganske seriøst når hun sa det da. Men opplevd før også at når jeg takker nei til kaffe så får jeg høre at "det er vel mer for oss voksne/gamlingene"
Anonym bruker Skrevet 4. januar 2011 #4 Skrevet 4. januar 2011 Jeg drikker heller ikke kaffe, og i alle selskap jeg er i blir det tatt opp at jeg ikke er voksen enda osv.. Mamma har til og med sagt til meg at det er frekt at jeg ikke drikker kaffe når jeg er bort i selskap, men man må da få bestemme selv? Jeg er 25 år, og de begynte å "prakke" på meg kaffe fra før jeg var 18 år..
Anonym bruker Skrevet 4. januar 2011 #5 Skrevet 4. januar 2011 Jeg er 25 år,og jeg drikker ikke kaffe.. er da voksen selvom jeg ikke drikker kaffe. ung voksen?
Anonym bruker Skrevet 4. januar 2011 #6 Skrevet 4. januar 2011 Jeg er nå godt over de 20, og jeg drikker langt i fra kaffe, hater lukten også.. Er jeg da ikke voksen?? Har også fått høre den noen ganger, er ikke voksen før drikke kaffe.. Hadde engang en x, som heller ikke drakk kaffe, og han var nå noen år eldre enn meg. Men, han brukte det mer i sin favør, at han ikke var gammal nok:).. Bare smil, og si jaja, men da blir jeg da barnet litt lengere da:)
Anonym bruker Skrevet 4. januar 2011 #7 Skrevet 4. januar 2011 19.43: Akkurat slik er min mor også. Jeg er også 25 år og hun har mast i årevis at nå er det virkelig på tide at jeg begynner å drikke kaffe. Unormalt og ikke minst uhøflig når man er på besøk/ i selskap. Haha. Bryr meg lite, orker ikke drikke noe jeg ikke synes er godt, voksen eller ikke... Svarer bare min mor: Skal jeg kanskje bli så avhengig av kaffe som deg, at hvis jeg ikke får 2 kopper kaffe om morgenen, og fyller på resten av dagen så fungerer jeg ikke, blir kvalm og får en forferdelig hodepine?? Nei takk!! =)
Anonym bruker Skrevet 4. januar 2011 #8 Skrevet 4. januar 2011 Jeg er 28 år,og har hørt den setninga i maaaaange år. Jeg drikker faktisk helst vann jeg,foretrekker det. Har aldri likt kaffe. Kan drikke kaffe latte på cafe,men det blir liksom noe annet. Jeg har begynt å svare med samme mynt jeg: Hvorfor skal jeg lære meg å drikke kaffe? Det gir dårlig ånde, misfargede tenner,er ikke bra for kroppen, man blir tissetrengt jeg blir dårlig i magen av det. Mine slektninger har endelig begynt å respektere at jeg foretrekker å ikke drikke kaffe....
Anonym bruker Skrevet 4. januar 2011 #9 Skrevet 4. januar 2011 hihi... er 30 og drikker ikke kaffe... Svarer "nei takk, jeg er ikke gammel nok" Med et glimt i øyet gidder ingen dra den lengre..
Anonym bruker Skrevet 4. januar 2011 #10 Skrevet 4. januar 2011 hehe - jeg er snart 40 og drikker fremdeles ikke kaffe - jeg føler meg da voksen nok - har hatt lederstillinger osv. Men det er alltid morsomt når jeg blir spurt om jeg vil ha kaffe og jeg tar fram vannflasken (i møter altså) eller ber om å få vann!
Anonym bruker Skrevet 4. januar 2011 #11 Skrevet 4. januar 2011 Jeg drikker kaffe, men ut ifra dette var jeg voksen i en alder av 4 år.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå