Gå til innhold

Dette har jeg spist på ketolyse hittil.....


Anbefalte innlegg

Skrevet

Synes det er litt vanskelig å spise variert, uten å ruinere seg på "nye" matvarer:

Natt til i går:(jobbetnattevakt) 2 egg kræsja i panna sammen med 1/2 pk bacon og medisterpølserrester. Når jeg sto opp i går: 2 egg hakket med ostebiter og majones på topp. Kvelds. 1/2 kokt blomkål most i blender med hvitløk, pesille og en skvett fløte.

Frokost: 1 egg, 1 fiberrik med smør, ost, paprika. En liten skål frosne bringebær.

Lunsj: 1 ss karbonadedeig, 4-5 champinjong, 1/2 løk stek i panna, 1/2 ts buljongpulver og fløte så det blir stuing.

 

Komentarer?? Dere som har gjort det før...?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

I forhold til Ketolyse høres det ut som om du har spist "korrekt". Skal det ikke bli deilig å leve resten av livet på slik mat du? ;o)

Skrevet

høres bra ut det der :) Når du er ferdig på ketolyse og går over til lavkarbo blir ting litt lettere i matveien.

Skrevet

Hehe.....blir ihvertfall ingen problem å "holde ut" de mnd det tar å kvitte seg med mine kilo:):)

Skrevet

Nei det skal jeg nok gi deg rett i. Jeg synes også ketolyse var genial da jeg gikk på det. Trykke i seg fett og rase ned i vekt er jo ganske genialt. Men tenk nøye gjennom om du ønsker å leve resten av livet ditt på lavkarbo uten brød, poteter og pasta.

 

For meg er disse tingene veldig viktig, så for min del fant jeg ut at ketolysekur var bortkasta selv om jeg gikk ned der og da.

Det er ikke bare å gå tilbake til vanlig kost etterpå dessverre...

Skrevet

Har vel ikke tenkt så nøye gjennom det må jeg innrømme...men uansett , det å holde vekten går jo ut på å endre livsstil, så...:)

 

Men hva er egentlig forskjellen på lavkarbo og ketolyse? Lavkarbo litt mer karbohydrater, eller ikke så "fanatisk", da eller? Men sånn for å holde vekten?

Skrevet

øy øy øy.. du kan fint spise litt pasta her og der på lavkarbo light. Kostholdet skal bare ikke bestå av 60% karbohydrater slik som er normalt i norge.

 

Skrevet

bare et spørsmål litt på siden av dette...

 

Hvor mye og hvor fort går man ned i vekt på denne kuren??

Skrevet

ketolyse har gjort meg 13 kg slankere på 6 uker.

Skrevet

Få inn litt rent kjøtt og fisk ( ikke farsemat) og mere grønnsaker. Du skal ikke bare ha i deg fett og proteiner, men mineraler og vitaminer også.

Skrevet

Du må spise mer rent kjøtt og fisk. Og mye mer grønnsaker

Du kan spise "vanlig" middag men bytt ut potetene og pastaen med grønnsaker og salat.

 

Laks med grønnsaker

kalkun/kylling med salat

biff/koteletter med løk/champinjong og fløtesaus

 

eggeomelett passer fin til frokost, salater med diverse rent kjøtt passer fint til lunch. vanlig middag men uten poteter

bær med kesam til kvelds

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...