Anonym bruker Skrevet 2. januar 2011 #1 Skrevet 2. januar 2011 Min mann og jeg er begge sykemeldte. Jeg har en kronisk sykdom, og mannen min skadet seg stygt, så han kan ikke jobbe. Vi er nyetablerte. Fikk huset i fjor, og rett etterpå skjedde ulykken. Jeg hadde 260 kr på kontoen, hvor jeg tenkte at i morgen måtte jeg på butikken, for å kjøpe nødvendig mat, og morsmelkerstatning til snuppa. Men så trekker jo Sparebank1 alt av smågebyrer og bankkortgebyr den første dagen i året. Og nå har jeg minus på kontoen! Jeg oppdaget dette nå, og jeg har det helt forferdelig. Enda vi ikke har sløst med penger! Hva gjør jeg nå? Uansett hvor mye jeg har slitt, har jeg aldri gått til sosialen, men det må jeg vel nå?:-/
Anonym bruker Skrevet 2. januar 2011 #2 Skrevet 2. januar 2011 Om mannen din er sykemeldt så får han vel lønn likevel? (ikke frekt ment altså, jeg bare lurer) Ta en tur til NAV. Når det er så ille at man ikke har penger til mat til barna så kan man søke nødhjelp.
Anonym bruker Skrevet 2. januar 2011 #3 Skrevet 2. januar 2011 skyndt eg på NAV i morgen. De har ca en ukes behandlingstid på sosialpenger. Tror nok at du pent er nødt til å låna av familie eller venner. Ett tips til dere er å legge vekk ca 500 med en gang dere har fått penger, og ha disse liggende og IKKE røre dem, før d evt oppstår en krise som i dag. Lykke til
Anonym bruker Skrevet 2. januar 2011 #4 Skrevet 2. januar 2011 Regner med dere har fast inntekt pr.mnd selv om dere er sykemeldt? Isåfall kan du ringe banken i morgen, forklare situasjonen og be om et overtrekk. Da får du "låne" f.eks en tusenlapp frem til det kommer inn penger. Dette har jeg gjort ofte, uten problem. De spørr bare når lønna kommer inn =)
Anonym bruker Skrevet 2. januar 2011 #5 Skrevet 2. januar 2011 I desember fikk han utbetalt 13000 kr. Betaler lånet på huset, som er 9000. Og strøm på 2000. Får ikke penger før den 15. noen av oss. Men jeg ser jo at jeg må til Nav i morgen. Hadde bare håpet at alt kom til å gå bra. Vi har avskiltet bilen vår, som vi virkelig trenger, for vi bor i en utkant. Trenger bare å få ut litt:-) HI
Anonym bruker Skrevet 2. januar 2011 #6 Skrevet 2. januar 2011 Om du ikke har penger til mat så må du jo det.Hva gjør vel det...De er der for å hjelpe deg.Skjønner det kan føles kjipt eller som et nederlag..Men sykdom kjære deg er jo en helt legal grunn for økonomiske problemer.Skjønner og vet at det sliter på men søk nå hjelp i morgen den dag..Sett deg litt inn i regler og krav så har du litt guts hvis du møter en marsipanoverspist mensenmegge hos Nav.Mest sansynlig går det knirkefritt.Ta med utskrift av kontoutskrift..sikkert mer man trenger,sjekk opp slik at du har med deg det du trenger og ja møt opp personlig..Dere kan godt gå begge sammen hvis det er mulig. Det er akkurat derfor denne ordningen er her for å hjelpe i trengende situasjoner.Lykke til. Klem:)
Anonym bruker Skrevet 2. januar 2011 #7 Skrevet 2. januar 2011 Det er noe som heter nødhjelp.Man skal vel ikke overtrekke hos banken det blir jo hengende igjen som et problem videre...
Anonym bruker Skrevet 2. januar 2011 #8 Skrevet 2. januar 2011 Tusen takk for de svarene jeg trengte! Det er så leit når nåtiden ikke hører sammen med alle de fine planene man hadde for fremtiden:( Tusen takk HI
Anonym bruker Skrevet 2. januar 2011 #9 Skrevet 2. januar 2011 Selv om det er tungt nå så blir det bedre etterhvert. Dere har hverandre og dere har barna:-) Ta veien til NAV, be om hjelp og sammen vil dere klare dere gjennom dette. 00:43
Anonym bruker Skrevet 2. januar 2011 #10 Skrevet 2. januar 2011 skulle gjerne fått mm som ligger ubrukt i skapet mitt :-/ Har selv vært "fattig" i mange år, og endelig kommet meg ovenpå.. Vet godt hvordan du har det. Jeg har vært superheldig med mamma som alltid har stilt opp og lånt oss penger. Vet ikke hva jeg skulle gjort uten henne, og vet ikke hva andre mennesker i samme situasjon gjør uten min mamma heller Lykke til
Anonym bruker Skrevet 3. januar 2011 #11 Skrevet 3. januar 2011 Kredittkort ? må man så må man.. el Låne av foreldre, familie eller venner ? Det finnes alltid en løsning.
Anonym bruker Skrevet 3. januar 2011 #12 Skrevet 3. januar 2011 Du skal aldri ha et kredittkort, med mindre du har råd til det! Så styr unna. Kredittkort er farlige greier, og du må betale de pengene tilbake, så da blir du like fattig en annen mnd. Gå til NAV imorgen! Klem:-)
Anonym bruker Skrevet 3. januar 2011 #13 Skrevet 3. januar 2011 Gå til NAV du. OM du ikke får hjelp der, ville jeg undersøk om det er noen form for "fattighus" der du bor. Om ikke har du jo ikke noe annet valg enn å ringe banken. MME må du jo ha... MEN ikke gå i fella å ta i litt ekstra fra kredittkonto el. som flere sier, da forskyver problemene seg til neste mnd. Selv med solid økonomi skyr jeg kredittkonto som pesten. Man har plutselig ikke de pengene man regner med at man har! Lykke til!
Anonym bruker Skrevet 3. januar 2011 #14 Skrevet 3. januar 2011 Greit å gråte litt for det som ikke ble som det ble...Nav hjelper deg med pengene...Aldri om de lar noen sulte!Uansett hvor vanskelig folk skal ha det til at de er.
Anonym bruker Skrevet 3. januar 2011 #15 Skrevet 3. januar 2011 Herregud for et teit innlegg-.er også raka blakk så jeg må bruke mastercard så jeg får handlet mat.løper ikke til sosialen eller nav av den grunn.har du ikke hørt om mastercard.??? det er det vi andre må bruke..
Anonym bruker Skrevet 3. januar 2011 #16 Skrevet 3. januar 2011 bare gråt videre du ..he he..eier dere huset i tillegg er det i hvertfall ikke synd på dere.ofte de som har mest penger som klager mest..
Anonym bruker Skrevet 3. januar 2011 #17 Skrevet 3. januar 2011 Ja for man har skikkelig mye penger om man har lånt penger til å kjøpe seg hus...man eier ikke man låner helt til omtrent 25 30 år har gått så eier man et hus om man da ikke har brukt alle pengene på kredittkort rente.Blæh!
Anonym bruker Skrevet 3. januar 2011 #18 Skrevet 3. januar 2011 ja og du er sikkert kronisk syk eller skadet...ja for da ordner alt seg med et mastercard.dust
Anonym bruker Skrevet 3. januar 2011 #19 Skrevet 3. januar 2011 Jeg er faktisk kronisk syk.har ikke jobbet på ti år og har alltid levd på veldig lite.jeg må ofte bruke mastercard hvis det er krise.har ingen medlidenhet med deg hvis det var det du ønsket..har levd sånn i mange år selv og har gjeld oppover øra..
Anonym bruker Skrevet 3. januar 2011 #20 Skrevet 3. januar 2011 Frelsesarmen gir ut mat kuponger til de som trenger det.
Anonym bruker Skrevet 3. januar 2011 #21 Skrevet 3. januar 2011 Herregud, så teite svar noen gir deg, HI! Jeg er også kronisk syk, og har vært i samme situasjon som HI, men jeg føler da med henne. Jeg synes synd på henne, jeg! Empati er en fin bil. Hvordan i helvete får dere henne til å virke rik?
Anonym bruker Skrevet 3. januar 2011 #22 Skrevet 3. januar 2011 Hei Du kan få et lite overtrekk i banken hvis du snakker med de. 1000 kr f.eks holder i massevis i 2 uker om man bare bruker hodet og kjøper billige middager. De 1000 kr blir automatisk betalt tilbake når du får penger på konto. Kredittkort er litt skummelt når man er blakk
Anonym bruker Skrevet 3. januar 2011 #23 Skrevet 3. januar 2011 Takk for saklige svar, fra noen av dere:) Jeg kan avkrefte at vi er rike. Jeg får 5400 i mnd, og mannen min 13000. Vi eier ikke huset, men skal ta over lånet om noen år, så vi er virkelig ikke rike. Vi er flinke på å klare oss minimalistisk, men det gikk ikke så godt i desember. Til deg der oppe som er kronisk syk, og ikke eier medfølelse; jeg synes synd på deg, for du vil at andre skal lide fordi du gjør det. Håper alle får et fint år, for det skal jaggu meg vi prøve å få til:) HI
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå