Anonym bruker Skrevet 30. desember 2010 #1 Skrevet 30. desember 2010 Hvordan gjør dere det i sommerferien? Dette er første gang vi har ordentlig sommerferie (ja, jeg vet det fortsatt er lenge til, men jeg tenker litt fremover om dagen), i fjor var jeg hjemme i forlenget permisjon med mini - men i år går han altså i barnehage og jeg jobber som kontaklærer. Vi hadde en fantastisk sommer i fjor, han og jeg, med mange trilleturer med venner, strandbesøk og lek. Da var han 1,5 år. Denne sommeren kommer han til å være 2,5, og krever nok litt mer aktivisering vil jeg tro. Det jeg vil er å ta han ut av barnehagen hele sommerferien, men det er først og fremst av egoistiske grunner, fordi JEG vil være sammen med han. Men hva tror dere en på 2,5 vil? Kan det bli en litt lang ferie for han om han er hjemme alle disse ukene? Vet ikke helt om jeg fikser dette med å sende i barnehagen for så å gjøre hyggelige ting for meg selv, som han i grunn kunne vært med på. Men på den annen side; jeg hadde nok trengt å slappe av litt og bare være meg. Hvordan har dere gjort det med barn i ca samme alder?
Anonym bruker Skrevet 30. desember 2010 #2 Skrevet 30. desember 2010 Det er da ikke vanskelig å finne på ting med en på 2 1/2. Basseng i hagen, sandkasse, lekehus osv aktiverer hele dagen i godt vær. Leire og andre formingsaktiviteter, puslespill, bøker osv i dårlig vær. Utflukter innimellom både utendørs og innendørs(museum etc).
Anonym bruker Skrevet 30. desember 2010 #3 Skrevet 30. desember 2010 Jeg hadde lang lærerferie med en 2 åring i fjor. En uke var hun i barnehagen etter skoleslutt. Utenom ferien vi hadde sammen som familie i 4 uker, så var jeg med en annen lærer og barna hennes på hytta noen dager. Vi var også en del på stranda eller ute og lekte på lekeplassen. Litt på besøk hos besteforeldre innimellom.
Anonym bruker Skrevet 30. desember 2010 #4 Skrevet 30. desember 2010 Jeg venter nå barn nr 5 og har alltid barna hjemme i skoleferiene. Når det gjelder sommerferien, så har de 2-3 dager ekstra etter skoleslutt så jeg får avsluttet året. I august starter de 2-3 dager før meg, slik at de kan få en myk start med kortere dager, og jeg kan evt være litt tilstede hvis de synes det er litt skummelt i beg. Går som regel bra. Vi koser oss sammen.
Anonym bruker Skrevet 30. desember 2010 #5 Skrevet 30. desember 2010 Jeg er også lærer og tenkte som deg at jeg ville ha dem hjemme i fereine osv. Barna er 2 og 4 år. Barna her ønsker selv å gå i barnehagen framfor å være hjemme. Jeg har dem derfor ofte i barnehagen i feriene og heller korte dager. Vi bruker god tid om morgene og henter tidlig. Jeg får dermed også gjort unna en god del her hjemme. I sommer tenker vi å dra bort en god del til besteforeldre, på hytta og en ferietur utenom de 4 fastsatte ferieukene i barnehagen. Da tar jeg dem uansett ut litt ekstra. De har ellers alle venne sine i barnehagen og fantastiske ansatte så de ønsker å være der framfor å være med meg i skogen, på stranden, i byen, i hagen osv.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå