Anonym bruker Skrevet 27. desember 2010 #1 Skrevet 27. desember 2010 Har en søster som heter Linda som er død, å hadde veldig lyst kalle opp barnet mitt etter henne, siden dette nokk er mitt siste barn.. Men så ble det en gutt (klager ikke på det da Men var litt vanskelig å finne navn som lignet litt.. Men fant Linas, å syntes ærlig talt ikke det hørtes så aller verst ut, å syntes det passer til guttungen Men jeg har rar smak.. Hva syntes dere om navnet?
Anonym bruker Skrevet 27. desember 2010 #2 Skrevet 27. desember 2010 Aldri hørt det før.. Men Linus synes jeg er kult:)
ConsuelaBananaHammock Skrevet 27. desember 2010 #3 Skrevet 27. desember 2010 Det kommer litt an på "tonefallet" når man sier det egentlig. For man kan lett uttale navnet som: Det er Lina's. Hehe, dårlig forklart men det kan høres ut som om det er noe Lina eier.
Anonym bruker Skrevet 27. desember 2010 #5 Skrevet 27. desember 2010 Jeg syns dessverre ikke det var så veldig fint!
Anonym bruker Skrevet 27. desember 2010 #6 Skrevet 27. desember 2010 Jeg synes det er knall. Liker så godt navn jeg ikke har hørt før, og nor det i tillegg klinger bra, da er det bare knall. Ikke alle barn kan hete kristian og thea!
Anonym bruker Skrevet 27. desember 2010 #7 Skrevet 27. desember 2010 Høres ut som jente navn Lina's leke osv... Ta heller Linus, stakkars barn blir assoswiert emd Lina hele livet IKKE med døde tante Linda
Anonym bruker Skrevet 27. desember 2010 #8 Skrevet 27. desember 2010 Jeg skjønner godt at du vil hedre din søster, samtidig skal man også tenke på at barnet ditt skal ha dette navnet hele livet sitt. Hadde jeg måtte skrive i overskriften at det er et guttenavn så hadde jeg nok ikke valgt det.
Tante Blås Squaw Skrevet 28. desember 2010 #9 Skrevet 28. desember 2010 Har aldri hørt Linas før, men det var jo riktig kult! )
Inked girl Skrevet 28. desember 2010 #10 Skrevet 28. desember 2010 Helt greit, men ville heller valgt Linus. :-)
Anonym bruker Skrevet 28. desember 2010 #11 Skrevet 28. desember 2010 Jeg kjente en som het det, han var fra Litauen, og døde dessverre tidligere i år. Tror det er vanlig der, og jeg har veldig positive assosiasjoner til det.
Anonym bruker Skrevet 28. desember 2010 #12 Skrevet 28. desember 2010 Syns det var feminint og damete og høres ut som Lina(s). Kan du ikke kalle henne opp på en annen måte? Via et mellomnavn? Jeg tror ellers også at Lindrup kan brukes som fornavn.
Anonym bruker Skrevet 28. desember 2010 #13 Skrevet 28. desember 2010 Jeg ville valgt Linas (foran f.eks Linus), syns det var et stilig navn
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå