Gå til innhold

blir man veldig mye "større" med nr 2 ??


Anbefalte innlegg

Skrevet

med nr var jeg bare en diger mage og fødselen varte 20 timer fra de begynte gjøre vondt aktivt vet jeg ikke helt sikkert...

 

men sydde i ca 45 min etter presset 45 min for å få skatten ut...

mannen måtte holde meg en stund så skatten sank lenger ned..

 

nå er jeg 5+6 i dag mega tidlig å tenke str, fødsel osv men de ligger og gnager inni der :S

 

var jo vondt å føde ;) men vi gjør de i gjenn hehe...

 

håper på svar... takker :D

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg er faktisk ikke noe større jeg. Magen kom derimot myyye fortere denne gangen. Sist begynte magen å bare bli litt rundere når jeg var 20 uker på vei mens denne gangen kom den tidligere.

Er spent på hvor stor denne babyen er. Første kom dagen etter termin og veide 3910 gram. :)

 

 

Skrevet

Til nå er jeg mindre enn med første, da var jeg gedigen og litt mer :P

 

Regner med jeg ikke blir så mye større enn jeg er nå på de neste 6 ukene, jeg rekker hvertfall ikke legge på meg 11 kilo til på den tiden tror jeg hehe

Skrevet

Jeg har fått fire barn tidligere og har vært ca samme str alle gangene. Hadde vel kanskje litt mer vann med nr 2 og var dermed litt større også men ikke mye (gikk også 13 dager over med nummer 2. ) Tre av barna har vært under 3 kg (en av de 12 dager før de andre to til termin) og ett av barna 3,4 kg (13 dager over termin)

 

Skrevet

hehe godt å høre...

 

nærvene vokser jo litt når man ser sånt... hehe mamma gikk opp 30!! kilo jeg bare ca 18 kilo( 45-63) å er bare 42.9 kilo nå...

 

magen var diger, skatten "bare" 3615 og 51 cm 8 dager over termin..(vannet var grønt, han var vanlig hud farget og uten sånn hvitt belegg)

Skrevet

åh godt å høre...

 

er ikke dømt til å¨bli mega svær da forhåpentligvis :D

 

xxx :D

Skrevet

Jeg ble større med nr 2, såg dagsventende ut fra 6.mnd... Håper ikke det skjer nå også...! Med første kom magen rundt uke 20, med nr 2 spratt den ut i uke 15.

Skrevet

Magen ble litt større, men gikk opp mindre.

Nå var jeg også tvillinggravid andre gangen.

Skrevet

Jeg fikk på 33 med første og har så langt fått på 21-22 kilo :P Magemålet den gang skjøt ut av skjema på slutten og lå langt over det grønne feltet hele veien. Nå ligger det gangske så på normalen :)

 

Jeg var trillrundt og med en svær mage, utrolig lekker :P Ut kom en krabat på ikke mindre enn 4710 hehe. Denne gang tror jeg neppe jeg slår den vekten på lillegutt her, tipper han vil ligge bra på normalen...men det blir spennende å se.

 

Første mann ble tatt med KS 4 dager over termin grunnet svangerskapsforgiftning, vannet hans var også grønt og han fikk oksygenmangel på slutten. Men han var frisk å fin når de bare fikk hentet han ut.

 

 

Skrevet

Med nr 2 ble magen større, gikk opp samme antall kilo og babyen var ca 700 gram lettere enn førstemann;)

Skrevet

Jeg er foreløpig ganske mye mindre enn med første, og var liten da også. Er høy, og bærer langt inn - SF målet er ganske langt under normalen. Fått en ekstra UL pga dette begge svangerskapene, og str på barnet er helt gjennomsnittlig :) Første veide 3400 g 2 dager før termin.

 

Jeg så aldri høygravid ut første gangen, og lite tyder på at magen popper ut sånn denne gangen heller. Egentlig litt vemodig, det er flott å se på store, struttende mager!

Skrevet

Jeg ble mindre med nummer 2 enn med nummer 1, selv om magen kom tidligere.

Skrevet

Med førstemann gikk jeg opp 12 kg. Og med andremann gikk jeg opp 10 kg.

 

Magen ble ikke sånn veldig stor noen av gangene egentlig...

Skrevet

la ut bilde av bul 1 nå...

hehe så kan de som vil se hvorfor, jeg gruer meg litt om jeg kan bli større.. for var veldig tungt som de var :)

Skrevet

Jeg har vært ganske lik i magemålet med nr 1 og nr 2. Med nr 3 var jeg faktisk mindre... Men magen har blitt synlig tidligere enn med førstemann de andre gangene.

Skrevet

Jeg var også veldig lik begge de to tidligere svangerskapene. Gikk opp henholdsvis 11 og 13 kilo, men babyene var 3410/50 og 3380/51.

Nå gikk begge fødslene veldig fort og fint for meg, så jeg er kanskje feil å sammenligne med, men nummer to var kjempelett. Slapp unna med fire sting første gang (bare fordi morkaka ikke kom ut av seg selv... lang hist) og ingen andre gang. Så du trenger ikke nødvendigvis grue deg.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...