Plutselig_gravid Skrevet 22. desember 2010 #1 Skrevet 22. desember 2010 Vi driver å ser på biler og kommer muligens til å kjøpe en ford mondeo. 2005/2006 modell. Ikke stasjonsvogn, men med digert bagasjerom - omtrent som på en stasjonsvogn;) Virker som det er brede seter i baksetet på bilen, men har ikke prøvd barnesetene inni den. (vi trenger nye seter uansett så kjøper da heller barneseter etter bilen) Både meg og samboer er korte 173 og 160 så om det blir dårlig plass på oss i fremsete spiller mindre rolle Dere som har lignende bil, hvordan er plassen bak? Hvilke seter har dere? Barna er da nyfødt, 2 år og 8 år, så blir 2 bakovervendte i et par år fremover i tillegg til sete til 2 klassing (det tar jo ikke store plassen). Hvilke barneseter tar minst plass i bilen? Noen som vet?
Carina_1975 ❤ 2 kjekke gutter Skrevet 22. desember 2010 #2 Skrevet 22. desember 2010 Vi har en Ford Mondeo 2007 mod stasjonsvogn. Regner med at setene ikke er så ulike på stasjonsvogn og sedan. Vi er forøvrig veldig fornøyd med Mondeoen vår, den er romslig, har god plass til det vi har bruk for å ha med oss, og vi syns den er behagelig og pålitelig å kjøre. Den dekker kort sagt våre behov og krav til familiebil. Har foreløpig bare ett barnesete i bruk, et Britax Multitech (prøvde flere seter i bilen, men valget falt på Britax som vi syntes satt godt i bilen) som vi har tenkt å bruke bakovervendt så lenge som mulig. Det står plassert bak passasjersetet. Siden setet er bakovervendt får vi ikke passasjersetet helt bak i bakerste posisjon. Vi er lange mennesker (175/190) men har aldri hatt problemer med benplass verken fremme eller bak. Setet tar som sagt endel plass siden det står bakovervendt, men vi pleier å plassere "kjekt-å-ha-i-nærheten-bagasje" (leker, bleier, turmat osv) på gulvet i "dødrommet" mellom barnesetet og framsetet. Min kjære bror kjører en Ford Focus stasjonsvogn, og har 3 barneseter i baksetet (nyfødt, 4 og 6 år). Når han klarer det i en Focus, vil jeg tro at det går veldig bra i en Mondeo, som jo er større. Lykke til med bilvalget - it's a jungle out there. :-)
enda en Skrevet 24. desember 2010 #3 Skrevet 24. desember 2010 Vi har hatt 2005 ford mondeo, og 3 barnester i. Ikke bakovervendte da, og ikke isofix (hvis det har noe å si). Det vi opplevde var at barnesetene på sidene hadde en tendens til å helle inn mot midten der størstebarnet satt på pute (ca 2.klassing). Om det var pga tyngdekraft (størstebarnet er en del større enn de to på sidene) eller et "generelt" problem i biler med helt baksete vet jeg ikke. (Men mener å huske at vi ikke hadde det problemet med bilen vi hadde før mondeoen, og den hadde oså et helt baksete.) Nå har vi en bil med 3 separate seter bak, og nå er det ingen helling på barnesetene.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå